Lifestyle

Zdraviu prospešné červené víno

Vedeli ste, že červené víno obsahuje látku resveratrol, ktorá je symbolom krásy a večnosti?

Víno je v spojení z ľudským žitím už tisíce rokov a stále je v ňom čo objavovať. Víno je nápoj, ktorý je symbolom priateľských posedení, príjemnej zábavy, a s pohárom kvalitného vína sa spája aj dokonalý pocit romantiky.

Benefity červeného vína

Mnohé nezávisle výskumy preukázali, že červené víno má blahodarné účinky na ľudský organizmus. Skupina rastlinných zmesí resveratrolu, ktorá je tiež obsiahnutá v ovocí a zelenine má výnimočne pozitívny vplyv na zdravie. Vďaka experimentom sa zistilo, že ide o molekulu, ktorá sa podieľa na zvýšení životodarného génu SIRT1 v ľudských bunkách. Bunky sú tak odolnejšie voči rádioaktivite. Ľudský organizmus je vystavený oxidačnému stresu, ktorý je spôsobený vplyvom voľných radikálov, čo sú aktívne zlúčeniny kyslíku, ktoré vznikajú pri UV žiarení. Spôsobujú ničenie oxidačných buniek, čo môže mať vplyv na poruchy látkovej výmeny, poškodení buniek a tiež zmeny genetických kódov. Ochranu zaručia antioxidanty obsiahnuté v červenom víne.

Doporučená denná dávka vína

Všetko s mierou. Rovnako to platí aj pre víno. Denná odporúčaná dávka sú 2 -3 poháre. Väčší príjem alkoholu je kontraproduktívny. Pitie malého množstva červeného vína má vplyv na dlhší a zdravší život.

Aké sú iné zdravotné benefity pitia červeného vína

  • Spomaľuje proces degenerácie mozgu
  • Posilňuje imunitný systém
  • Zabraňuje zoslabnutiu a úbytku svalovej hmoty

Výhody pitia kvalitného červeného vína sú však oveľa širšie. Spoznajte ponuku kvalitných červených vín a doprajte telu túto vynikajúcu medicínu. Vino-stojany.sk má pre vás pripravenú ponuku výberových červených vín od najlepších vinárov. Červené vína sú určené pre tých, čo hľadajú výnimočné ročníky a výnimočnú chuť.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...