Lifestyle

Výhody čistenia ozónom

Rozmýšľali ste už niekedy nad čistením pomocou ozónu? Pravdepodobne už áno, pretože práve v súčasnosti je v spojitosti s novým koronavírusom táto metóda pomerne často diskutovaná. Má to svoj dôvod. V porovnaní s chemickým čistením má totiž jednoznačne lepšie výsledky. Avšak má aj ďalšie výhody. Aké? Povieme si v našom článku.

 

Univerzálne možnosti využitia

 

Kde všade je možné využiť dezinfekcia ozónom? Odpoveď je jednoduchá. Predsa všade. V poslednom čase sa ozón stáva obľúbený dokonca aj v domácnostiach, kde ničí napríklad pachy a mikróby z kuchynského prostredia, kúpeľní či toaliet. Veľkou výhodou je, že dezinfekcia ozónom ničí rôzne plesne, mikróby, vírusy a baktérie omnoho účinnejšie ako dezinfekcia chemická. Ozón sa totiž dostane aj na miesta, kde si bežná dezinfekcia nevie rady.

 

Ďalej tu máme veľké mestá. Tu platí jednoduché pravidlo – čím viac ľudí natlačených na sebe a v dopravných prostriedkoch, tým viac a rýchlejšie sa prenášajú choroboplodné zárodky. Čistenie ozónom v Bratislave (ale nielen v hlavnom meste) je preto už bežnou praxou. Ozónom sa tu dezinfikujú najmä dopravné prostriedky (najmä baktérie a vírusy usadené v klimatizácii), kancelárieadministratívne budovy (zdravé pracovné prostredie pre zamestnancov), fitness centrá a wellness (ideálne prostredie pre tréning a relax) a reštaurácie (ozón odstráni šírenie zápachov, baktérií a vírusov z kuchyne smerom k hosťom).

 

Efektivita, bezpečnosť a zdravie

 

Čisté a zdravé prostredie je základná potreba žitia každého človeka. Táto myšlienka naberá na význame hlavne dnes, keď sa svetom šíri nový koronavírus. A to pretože riziko nákazy, aj napriek prijatým opatreniam, je tu vždy. Čistenie vzduchu ozónom sa tak stáva čoraz viac potrebným a preferovaným spôsobom dezinfekcie, najmä na miestach zvýšeného rizika nákazy. Tými sú napríklad školy, škôlky, zdravotnícke zariadenia či domy pre seniorov. Takto vyčistený vzduch okrem toho uľavuje aj alergikom a astmatikom. Dokonca sa ozónom môže dezinfikovať aj obyčajná voda. Hlavne máte istotu, že ozón ako plyn, sa dostane všade kam potrebujete.

 

VEDELI STE, ŽE: Ozón dokáže odstrániť aj výpary organických látok, ako sú riedidlá, benzín, farby, atramenty, či cigaretový zápach. A na rozdiel od bežných chemikálií na čistenie, sa ozón biologicky rozloží na čistý kyslík. Preto po sebe nezanecháva žiaden toxický odpad a nekontaminuje tak životné prostredie.

 

Ak vás takéto čistenie zaujalo, oslovte profesionálnu firmu.

 

Mohlo by sa vám tiež páčiť...