Lifestyle

Ako vybrať turistický nosič

Turistika a pobyt vo voľnej prírode je čoraz obľúbenejším spôsobom, ako aktívne využívať voľný čas. Okrem vysokohorskej turistiky je populárny treking, nordic walking…  rozumný rodičia sa snažia viesť svoje deti k zdravému životnému štýlu. A preto sa im tiež snažia už od útleho veku vštepovať výhody aktívneho životného štýlu. Nie je to len módna záležitosť – turistika a hory ľudí vždy priťahovali. Je to svojím spôsobom láska k prírode, spôsob duševnej očisty a spôsob relaxácie – to je len niekoľko dôvodov, prečo ľudia do hôr vyrážajú.

Hory však prinášajú aj veľa nešťastia, ktoré je spôsobené neopatrnosťou, zlou predvídavosťou a v neposlednom rade zlým vybavením, ktoré nezodpovedá podmienkam v horách. Turistika v horách kladie oveľa vyššie nároky na vybavenie turistu.

Najmä, ak sa rozhodnete zobrať do hôr svoje malé deti, určite na to používate turistický nosič. Ako však vybrať správne turistický nosič?

V horách sa pohybujeme dlhý čas, preto by mal byť turistický nosič navrhnutý tak, aby zaručoval čo najväčšie pohodlie pre vaše dieťa. Rovnako je dôležitý výber nosiča podľa materiálu. Ten by mal byť vyrobený z priedušnej a odolnej sieťoviny, mal by mať mäkké popruhy, tiež by mal byť anatomicky tvarovaný chrbtový pás.

V internetových obchodoch si môžete kúpiť veľmi lacné detské nosiče. Tie sú zvyčajne vyrobené u pochybných výrobcov na celom svete – ak chcete dopriať svojmu dieťaťu skutočné bezpečie, kúpili by ste mu podobný nosič? Rovnako tak je to otázka vášho zdravia. Nesprávne navrhnutý nosič vás nadmerne zaťažuje a rovnako tak zaťažuje napríklad chrbticu počas nosenia.

Spoľahnite sa na nosiče od overených výrobcov. Sú zárukou kvality, spoľahlivosti a najmä bezpečia, ktoré je pri podobných produktoch prvoradé. Vo svete populárne nosiče značky Corazon sú dôkazom, že značkový nosič môže mať okrem kvality aj priaznivú cenu.

Príkladom spoľahlivého turistického nosiča je Corazon Panda. Je dostupný vo viacerých farebných variantoch. Medzi jeho prednosti patrí :

  • Trojbodový systém upínania dieťaťa.
  • Bočné sieťované kapsy.
  • Výškovo nastaviteľný hrudný popruh s kompresnou gumičkou.
  • Robustný bedrový pás s praktickou odnímateľnou kapsou.
  • Priestranné úložné miesto na zips pod sediacim dieťaťom.

Výhod tohto nosiča je však oveľa viac. Spoznajte detailne turistický nosič Corazon Panda.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...