Zdravie

Voda hrou alebo ako naučiť deti plávať

V prípade, že si dieťa vodu obľúbilo, pristupujte k nej ako k hre, pretože deti plavecké schopnosti ľahšie nadobudnú pomocou hier a zábavy. Začnite stavbou hradov na brehu, pokračujte v brodení sa a vyvádzaním v plytkej vode. Postupne choďte do hlbšej vody. Nechajte dieťa, nech si vodu „ohmatá“ a rado sa k nej vracia.

Spadla lyžička…
Ako prvé by sa dieťa malo naučiť plávať pod vodou. Hoci sa vám to možno nezdá, pre dieťa je to najprirodzenejší spôsob pohybu vo vode. Naučí sa správne dýchať a rozvrhnúť si sily. S potápaním začínajte v bazéne, kde je najčistejšia voda.

Začnite obľúbenou hrou „spadla lyžička do kávičky“ a pokračujte potápačskými pretekami a lovením hračiek z dna bazéna. Dieťaťu hlavne stanovte správny príklad. Namiesto toho, aby vás dieťa videlo s pevne zovretými očami a zapchaným nosom, pustite sa do hier spoločne s ním a ukážte mu, že sa pod vodou nie je čoho báť.

Nafukovacie koleso a rukávniky
Dieťa na plávanie koleso nepotrebuje. Namiesto neho nechajte dieťa spoliehať sa na vašu náruč, ktorá je pre batoľa aj predškoláka najbezpečnejším miestom. Ak predsa len chcete mať istotu, siahnite po plaveckých pomôckach. Koleso radšej nekupujte, deti z neho ľahko vykĺznu.

Obzvláštnite chvíle pri vode

Šmýkalka do vody, vodné hračky či nafukovačky? To je len niekoľko zo spôsobov, ako deťom obzvláštniť chvíle vo vode. Nebolo by zrejme dieťa, ktorému by sa to nepáčilo. Vyzbrojte sa na dovolenku včas. Obľúbený obchod so širokou ponukou poskytuje viac ako dosť možností, využite aj zľavový kód na Marimex zo stránok zlavovy-kod.sk a ušetrite pri nákupe s extra zľavami.

 

Mohlo by sa vám tiež páčiť...