Lifestyle

Víno a vínne trápenia a pivné brucho od piva

Nadmerné pitie nie je pre nás dobré, všetci vieme, že v tejto fáze. Ale naozaj viete, koľko to môže ovplyvniť vašu váhu?

V posledných rokoch si myslím, že si stále viac uvedomujeme, že kalórie absolútne počítajú v kvapalnej forme – rodičia pomaly, ale určite znižujú množstvo sladkých nápojov, ktoré dávajú svojim deťom (pozrite sa na naše sladké nápoje infographic, ak chcete pripomenúť, čo je v niektorých šumivé / džúsové nápoje), ale sme dospelí, ktorí následujú, keď ide o alkohol?

Myslím, že pre mnohých z nás, ak sme boli úplne úprimní sami, z času na čas pijeme príliš veľa. Príjemné pitie je definované ako viac ako šesť jednotiek alkoholu – to sú tri pylové nápoje. Považuje sa za nepríjemné, pretože viac ako šesť jednotiek spôsobuje nepriaznivé fyzické účinky. Nehovoriac o účinkoch duševného zdravia, ktoré môže mať. Z hľadiska vašej váhy však tieto účinky zahŕňajú:
Zastavuje spaľovanie tukov

Alkohol poskytuje 7 kalórií na gram. To je medzi tukom (9 kalórií) a uhľohydrátmi (4 kalórie). Takže pitie alkoholu brzdí spaľovanie tukov, kým nie je mimo vášho systému. Keď sa hungover, môžete túžiť po cukre a jesť nevyžiadanej (mmmm kebabs), a aj keď to urobíte do telocvične, nebudete mať rovnaké výsledky z tréningu, pretože nebudete fueled vaše telo správne.
Je to strata kalórií

Kalórie z alkoholu sú zbytočné, alebo “prázdne” je termín najčastejšie používaný; neposkytujú žiadne živiny. Ak sa zaujímate o to, prečo nevidíte výsledky zdravého stravovania a pravidelného cvičenia, môže to byť dôvod, prečo pijete príliš veľa alkoholu. V podstate, paliva vášho tela s potravinami, ktoré poskytujú energiu a živiny, namiesto toho, aby ste pili “prázdne” kalórie, môže veľmi dobre viesť k dosiahnutiu vašich cieľov chudnutia.
Podávanie alkoholu je rovnaké ako dezert

Niečo, čo mi pomohlo venovať väčšiu pozornosť tomu, čo pijem, je vizualizovať alkohol rovnakým spôsobom ako dezert alebo liečiť jedlo. Mojou voľbou je biele víno. Polovica fľaše bielych vín zdieľaných na večeru by mala asi 300 kalórií. To je rovnaké ako jesť Mars bar podľa môjho výpočtu. Tu sú niektoré ďalšie ekvivalenty kalórií premýšľať o …

porovnávanie kalórií v potravinách s kalóriami v alkohole
Udržanie kalórií z alkoholu v zátoke:

Dávajte pozor na to, čo pijete. Uchovajte si tabuľky o tom, čo pijete, a vyhýbajte sa zákalu z mnohých zdravotných dôvodov, vrátane váhy
Zmeňte svoj tipple – objednajte si nízkokalorickú alebo “ľahkú” verziu vášho obľúbeného nápoja a vyberajte mixéry s nízkym obsahom cukru, ktoré balenia menej kalórií. Ak chcete vyhnúť sa munchies keď ste vonku, jesť zdravé jedlo vopred a vyhnúť neskoro večer junk potravín na ceste domov.
Požiadajte o vodu pri objednávke – spomalí vás

Mohlo by sa vám tiež páčiť...