Bývanie

Viete si usporiadať nábytok v miestnosti tak, aby ste sa cítili pohodlne a príjemne?

Aj keď si asi väčšina z vás povie, že to nie je žiadny veľký problém, v momente realizácie sa často presviedčate o opaku. Rozloženie nábytku nie je len umiestnenie jedného kúska nábytku ku stene. Potrebujete omnoho viac. Chce to farebné ladenie, vnímanie prepojenia jednotlivých tónov, určenie správnej veľkosti a samozrejme zohľadniť pritom všetkom aj kvalitu.

Ako to všetko dosiahnuť v rámci jednej alebo všetkých ostatných izieb v interiéri? K dnešnému dňu existuje veľa virtuálnych programov, ktoré vám ponúkajú prezentáciu budúcej situácie formou skresleného návrhu. Táto možnosť však nie je vždy k dispozícii pre všetkých a navyše nemusí byť ani celkom jednoduchá, a preto zistíme, ako si môžete zjednodušiť túto úlohu bez zbytočných komplikácií. 

Kde začať

Spočiatku popremýšľajte o vašom slobodnom pohybe po miestnosti. Je veľmi dôležité pochopiť, že zvolený stôl a pohovka vám v tom nesmú prekážať. To však neznamená, že zariadenie môže byť umiestnené iba pozdĺž stien, experimentujte. Kúpte si sektorový nábytok, s ktorým sa dá veľmi veľa problémov v tomto smere vyriešiť. Jeho rozloženie je variabilné, čo vám umožní si zariadiť a vybaviť s ním akýkoľvek špecifický priestor s menšími alebo väčšími rozmermi.

Správne určenie zón

Dokonca aj v jednej a tej najmenšej miestnosti je určité zónovanie. Obývacia izba môže napríklad v sebe kombinovať jedáleň, čitáreň a pracovnú plochu. Označiť túto alebo inú zónu vám pomôže dokonca aj obyčajný koberec, a nie iba samotný nábytok. Taktiež je potrebné brať do úvahy rozmery a mať jasnú predstavu o tom, čo je nimi určené, aby sa predišlo zbytočnému neporiadku.

Problémy môžete mať v predsieni, kde je minimum miesta na dekorovanie a ten správny dizajn, no ide o jeden z prvých priestorov, ktoré robia o vašej domácnosti ten správny dojem. V týchto priestoroch sa preto odporúča použiť nábytok do predsiene, s ktorým sa vám určite podarí jednoducho zaujať.

Preneste si vlastnú predstavu na papier

Pre väčšie pohodlie a pochopenie toho, ako usporiadať nábytok v miestnosti, si nakreslite plán. Vďaka tomuto spôsobu a perspektíve objektov, ktoré sú na papieri nakreslené, oveľa lepšie  pochopíte optimálne usporiadanie. Nemusíte byť žiadny akademický maliar. Základom sú steny, ktoré v miestnosti máte a od ich línie sa vám bude robiť takýto návrh už jednoducho.

 

Urobte si plán a neriskujte zbytočne automatickou kúpou bez rozmyslenia, nemusí to byť potom podľa vašich predstáv.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...