Lifestyle

Ako úspešne zvládnuť nástup do nového zamestnania

Rozhodli ste sa opustiť staré zamestnanie, hľadali ste novú prácu a pošťastilo sa vám? Poradíme si, ako úspešne zvládnuť nástup do toho nového. 

Ak budete do novej práce vstávať podstatne skôr, ako do tej staršej, minimálne dva týždne pred nástupom do tej novej si vyskúšajte vstávať v takom čase, v akom budete vstávať. Určite vám nebude po vôli vstávať skôr, ale ak je daná pozícia lepšia, určite vám takéto skoré vstávanie vadiť po čase nebude. Ak chcete zvládnuť nástup do nového zamestnania, budete si musieť zvyknúť na skoršie vstávanie. Ak sa nerozhodnete nastúpiť do nového zamestnania, ale zvolíte si iný spôsob – napríklad založíte si spoločnosť, so skorším vstávaním sa budete musieť zmieriť čo najskôr.

Urobte dobrý prvý dojem

Prvý dojem ovplyvní celú vašu prácu a pôsobenie v nej. Snažte sa byť priateľská, milá a keď niečo nebudete vedieť, poprípade vás bude niečo zaujímať, pýtajte sa. Vždy sa nájde nejaký neprajník, ktorý vám bude chcieť pôsobenie vo firme znepríjemniť, ale nenechajte sa týmto ovplyvňovať. Prvý dojem je dôležitý. Nikdy na to nezabúdajte. Okrem správne zvoleného outfitu klaďte dôraz aj na prejav a neverbálnu komunikáciu.

Robte len to, čo vám nadriadený káže

Aj keď vám to možno príde ako samozrejmosť, robte naozaj len to, čo vám zamestnávateľ nakáže. Príliš veľká aktivita hneď na začiatku môže spôsobiť zbytočné problémy a úspešný štart v novom zamestnaní ešte viac skomplikovať.

Ak je sídlo spoločnosti ďalej od vášho bydliska a cesta do novej práce vám trvá podstatne dlhšie ako do tej starej, chodievajte z domu podstatne skôr. Vytvorte si časovú rezervu. Vyhnete sa tak nemalým komplikáciám so šéfom.

Ak chcete úspešne zvládnuť nástup do nového zamestnania, doneste si do práce potrebné dokumenty, ktoré od vás nový zamestnávateľ vyžaduje, príďte oblečená vhodne na danú pracovnú pozíciu a hlavne venujte sa len tomu, čo od vás zamestnávateľ vyžaduje.

 

Mohlo by sa vám tiež páčiť...