Móda

Urobte si svoj svet ešte krajším vďaka nádherným šperkom

Šperk je nielen symbolom moci a bohatstva. Tieto veci platili najmä v časoch minulých, kedy ešte neboli v obehu klasické peniaze, ktorými sa hodnotil konkrétny tovar a oceňoval nadobudnutý majetok. Dnes je šperk doslova klenotom, ktorý dopĺňa vašu krásu a celkový odev, ktorým ste sa práve v konkrétny deň rozhodli zaujať pozornosť svojho okolia.

Aby bol ale naozaj dokonalý a ladil so všetkým, čo si v daný deň oblečiete, musíte si ho vedieť samozrejme aj vybrať. Možno vám niektorými užitočnými radami v tom pomôžeme.

Príležitosť, pri ktorej ho budete nosiť

To je jedna z najdôležitejších vecí, podľa ktorej by ste si daný šperk mali vyberať. Je nám jasné, že v prvom rade vás upúta tvar, lesk a spracovanie šperku alebo nádhernej brošne, no nekupujte len na základe týchto detailov. Šperk bude predmetom vašej dennej potreby, budete ho nosiť do práce, školy alebo na výlety či letnú dovolenku. Preto by mal byť kvalitný.

V čom spočíva kvalita šperkov?

V prvom rade je to samozrejme kov, ktorý sa na jeho výrobu použije. Zlato striebro a platina sú najbežnejšie typy, ktoré sa vyznačujú vysokou pevnosťou, dokonalým leskom a krásou, ktorá vydrží niekoľko rokov. Veľmi podobnými vlastnosťami sa môžu pochváliť aj zaujímavé šperky Oliver Weber, ktorých krása a spracovanie vás oslovia už na prvý pohľad!

Prijateľná cena bude len bonusom ku klenotom, ktoré môžete nosiť na bežné príležitosti, alebo si vybrať neokázalú krásu, ktorou okúzlite svoje okolie na výnimočnej akcii.

Správna veľkosť a tvar

Ďalšia vec, ktorá môže o obľúbenosti nosenia konkrétneho šperku razantne rozhodnúť. Niektoré z nich si naozaj musíte dobre vybrať, pretože nesprávna veľkosť znižuje mieru ich nosenia. Veď ak je prsteň príliš malý alebo veľký, nemáte možnosť si ho ani dať, pretože sa bojíte, že by ste ho stratili, alebo naopak na prst ani nenavliekli.

Ak bude predmetom každodenného nosenia, plocha by nemala byť matná a ani príliš lesklá, pretože na nich spozorujete známky používania asi najskôr.

Pozor si dajte aj na kamene, ktoré tvoria súčasť šperkov, aby ste ich pri praní a umývaní riadu neznehodnotili. Aj napriek vysokej odolnosti, je chémia v niektorých čistiacich prostriedkoch oveľa silnejšia.

Chráňte si krásu šperkov ako len viete, dávajte pozor na to, kde ich nosíte a uchovávajte ich krásu aj pravidelným čistením so špeciálnymi prostriedkami. Potom to bude skvost, s ktorým si ozdobíte nielen váš život.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...