Lifestyle

Ako urobiť rituál pre nov mesiaca

Zatiaľ čo starodávna tradícia a mytológia dlho hovorili s mocou splnu, nové mesiace inšpirujú svoju jedinečnú duchovnú energiu. Nový mesiac padá na začiatku nového lunárneho cyklu a predstavuje nové začiatky a potenciál pre zmenu.

Uskutočnenie vlastného nového mesačného rituálu je vynikajúci spôsob, ako osláviť a využiť tento jedinečný čas. Nový rituál mesiaca poskytuje príležitosť na zamyslenie a stanovenie zámerov, čo vám umožní urobiť krok späť a zhodnotiť, čo by ste chceli prejaviť vo svojom živote.

Aj keď existuje veľa variácií nového mesačného rituálu, odporúčame vám nasledujúce jednoduché kroky, ktoré vám pomôžu začať.

Vyčistite svoj priestor
New Moons je šanca na nový začiatok, a to zahŕňa zbavenie vášho priestoru nežiaducich alebo zastaraných energií. Vyčistite byt alebo dom a nezabudnite sa zbaviť akýchkoľvek neporiadkov. Následne použite preosievaciu súpravu na očistenie atmosféry negatívnej energie. Keď sa vaše prostredie zmení na „prázdnu tabuľu“, budete mať duševnú jasnosť, ktorej budete musieť čeliť budúci mesiac.

Meditate
Okrem vyčistenia priestoru môžete svoju myseľ vyčistiť aj upokojujúcou meditáciou. Neváhajte a začleňte liečivý drahokam, najmä taký, ktorý predstavuje nové začiatky, transformáciu alebo veľa šťastia. Odporúčame amazonit, malachit alebo mesačný kameň.

Napíšte do denníka
Akonáhle bude vaša myseľ jasná, venujte chvíľu písaniu o všetkom, čo sa stalo v predchádzajúcich 29,5 dňoch (dĺžka jedného lunárneho cyklu) a čo dúfate v budúci mesiac. Nerobte si starosti so štýlom alebo tónom, toto bezplatné písanie je pre vás a pre seba.

Nastavte zámer
Prostredníctvom denníka ste si pravdepodobne všimli konkrétnu tému alebo oblasť života, na ktorú sa chcete zamerať. Mohlo by to zahŕňať časť vášho života, ktorá by mohla využiť určité zlepšenie, alebo časť seba, ktorú chcete preskúmať viac. Vytvorte zámer okolo tejto témy, nezabudnite však, ako môžete nasmerovať energiu na prejavenie svojej vízie.

Tu je niekoľko príkladov zámerov.

“Tento lunárny cyklus sa zameriavam na to, aby som bol viac prítomný a pozorný.”
“Tento lunárny cyklus vítam nové výzvy.”
“Tento lunárny cyklus, prejavujem radosť a hojnosť.”
Označte svoj zámer
Akonáhle prídete s úmyslom, ctite ho špeciálnym rituálom, ktorý sa vám zdá jedinečný. Môžete zapáliť sviečku a nahlas predniesť svoj zámer. Môžete vykonať vizuálne cvičenie a predstaviť si presne, ako by mohol vyzerať váš zámer pri uvedení do praxe. Môžete dokonca napísať svoj zámer a zavesiť ho na viditeľné miesto, čo mu umožní pripomenúť spôsoby, ako dúfate, že sa budú rozvíjať a meniť počas nasledujúceho lunárneho cyklu

Mohlo by sa vám tiež páčiť...