Bývanie

UMÝVANIE OKIEN

Vyčistiť okná bez šmúh nemusí byť až také ťažké, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Ale ruku na srdce. Kedy ste naposledy umývali okná? Asi už prešiel nejaký čas a zatvárať oči pred tým nemôžete večne. Ale ako si zjednodušiť túto činnosť? Prinášame vám tipy ako rýchlo umyť okná a aj jednoduché riešenie, vďaka ktorému nemusíte pohnúť ani prstom.  

Ako najrýchlejšie a najlepšie umyť okná?

Čisté okná sú vizitkou domácnosti, táto aktivita však patrí medzi najneobľúbenejšie činnosti. Ako zbaviť okná nečistôt najefektívnejšie a najrýchlejšie? Čítajte pozorne ďalej:

  1. Žalúzie a rámy neumývajte na koniec. Myslite na nich hneď na začiatku. Ak by ste ich umyli ako posledné, mohli by ste zašpiniť okenné výplne a všetka vaša práca by vyšla nazmar.
  2. Špongiu namočte do vody s čistiacim prostriedkom a pretrite okná tak, aby sa na nich vytvorila bohatá pena. Chemický prípravok vodu spení, vďaka čomu na seba ľahko naviaže prach a oslabí mastnotu na oknách. Tým účinne odstránite usadeniny a nečistoty.
  3. Stierku ťahajte po najväčšej ploche okna, nielen zhora nadol, ale aj zľava doprava.
  4. Papierovou utierkou utrite čiary na bokoch okna.

Bonusové tipy

  • Okná umývajte zásadne na jar alebo leto, nikdy nie v mrazivom počasí.
  • Určite nie je dobrým nápadom okná umývať „jarou“. Klasický saponát síce na prvý pohľad okná dobre umyje, ale keď na ne zasvieti slnko objavia sa šmuhy.
  • Nedávajte do vedra veľa čistiaceho prostriedku. Ak si myslíte, že čím viac prostriedku na okno dáte, tým bude čistejšie, ste na omyle. Na okne sa vytvorí jedine viac šmúh.

Nemusíte pohnúť ani prstom

Ak si na umývanie okien netrúfate alebo sa vám nechce, využite služby FamilyClean. Vaše okná očistíme úplne dokonalo, aby na skle neostala ani bodka.  Súčasťou umývania okien sú profesionálne čistiace prostriedky a náradie, ktoré je šetrné k povrchom. Umývanie okien zahŕňa taktiež umytie okenných rámov, kľučiek, žalúzií, vonkajších a vnútorných parapet. Rámy a špáry zbavíme každej jednej špiny, vďaka čomu zmenia farbu k nepoznaniu.  

Mohlo by sa vám tiež páčiť...