Bývanie

Tipy na výber hračiek pre batoľatá

Ako si vyberáte, ktoré darčeky sú vhodné pre vaše dieťa? Batoľatá a najmenšie deti, potrebujú viac ako len nápad darček.

Hračky pre batoľatá a najmenšie deti by mal byť kreatívne, rozvíjať myslenie, motoriku a sociálno-emočné schopnosti.

Batoľatá sú malí prieskumníci, ktorí sa učia tým, že sa hrajú. Hra dáva vášmu dieťaťu skvelú príležitosť rozvíjať a precvičovať nové zručnosti vlastným tempom sledovaním jeho jedinečných záujmov. Hračky, ktoré má vaše dieťa k dispozícii, môžu dôležitým spôsobom formovať jej vývoj.

Na prvý pohľad sa môže zdať, že kúpa hračiek môže byť jednoduchá. Áno, existuje množstvo hračiek. Ale ktoré boli skutočne vyrobené z ohľadom na potreby detí? Hračky pre deti by mali byť zároveň kvalitné a vyrobené z bezpečných materiálov.

Prinášame vám niekoľko nápadov na vhodné hračky pre batoľatá a najmenšie deti.

Plyšové hračky

Sú hračky, ktoré si budeme pamätať aj ako dospelý. Vyberte hračku, ktorá bude sprevádzať dieťa v rôznych vývojových fázach. Malé plyšové hračky v podobe zvierat sú zábavné. . Rôzne figúrky a plyšové bábiky vhodné pre batoľatá dávajú možnosť precvičiť nové zručnosti znovu a znovu.

Kreatívne hračky

Vyberajte hračky, ktoré budú podnecovať fantáziu. Hračky, ktoré sa používajú pri vývoji a rozprávaní príbehov sú veľmi žiadané. Patrí sem napríklad vkladacie puzzle, počítadlo alebo kartónové pexeso. Tieto hračky rozvíjajú jazykové schopnosti a gramotnosť. Detičky sa učia riešiť prvé problémy.

Drevené hračky

Drevené hračky sú na výber v množstve prevedení. Kvalitné drevené hračky prinášajú rozmanitosť a najmä majú oveľa viac výhod ako nebezpečné plastové hračky. Jednou z hlavných výhod drevených hračiek je, že od dieťaťa vyžadujú, aby pri hraní používalo svoju vlastnú fantáziu. Hra v počiatočných fázach dieťaťa je rozhodujúca pre jeho vývoj a rast.

Chcete sa podieľať na záchrane nášho životného prostredia? Drevené hračky sú vo všeobecnosti ekologickejšie. Pre matku je bezpečie na prvom mieste. Drevo je skutočne bezpečnejšou alternatívou k plastu alebo kovu, pretože deti majú tendenciu držať si všetko v ústach. Netreba opomenúť ani životnosť. Drevo je mimoriadne odolné. Drevené hračky ponúkajú teda dobrú hodnotu.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...