Bývanie

Tipy na rýchle upratovanie

Veľké – generálne upratovanie musíme robiť poctivo a dôkladne. Ak sa vám na poslednú chvíľu ozve návšteva, je potrebné rýchlo a efektívne upratať to čo je na očiach. Aby sa u vás cítila vynikajúco a mohla o vašej domácnosti hovoriť len pozitívnom zmysle, je potrebné sa dôkladne pripraviť. Máme pre vás niekoľko tipov na rýchle upratovanie.

  • Do spálne návštevu nepozvete, rovnako tak do detskej izby. Stačí, pokiaľ v týchto miestnostiach upracete veľké veci, na posteľ položíte pekný prehoz a samozrejme v detskej izbe musí byť pekne uprataný koberec . Dôležitý je najmä poriadok v kuchyni a obývacej izbe.
  • Pri vchode pozametajte prach, upracte botník a pripravte papuče pre hostí. Odložte veci z vešiaka, nepotrebné oblečenie odložte do skrine.
  • Otvorte ich a vyvetrajte byt. Príjemnú vôňu môžete oživiť zapálením aróma lampy.
  • Kvetiny v interiéry by mali mať čisté, odtrhnite zvädnuté listy, utrite konferenčný stolík. Zoberte pohádzané veci. Sklenené plochy, ktoré sú na očiach preleštite leštiacim prostriedkom.
  • Kúpeľňa musí byť v 100% čistá. Je to miesto pravidelnej očisty a rovnako tak tam príde aj vaša návšteva – umyť si ruky. Treba mať čisté uteráky, naleštené zrkadlo, dezinfikovanú toaletu, umyté umývadlo.
  • Pracovná plocha musí byť čistá, rovnako tak obklady by mali byť vyleštené. Špinavý riad vložte do umývačky.
  • Okná sú vašou vizitkou, preto ich treba pravidelne čisti. Odstráňte vždy aj drobné nečistoty z medzi priestoru okien.

Mávate pravidelné návštevy, alebo práve k vám príde neočakávaná návšteva? Chcete mať svoju domácnosť vždy tip top čistú, a dokonalé upratanú? Zverte tieto starosti upratovacej firme ech.sk  – správny prístup k upratovaniu urobí váš byt či dom miesto príjemného stretnutia z rodinou, priateľmi či známymi.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...