Krása

Tipy pre krásnu pleť

Mať krásnu pleť a vlasy je snom asi každej ženy. Nie všetky ale majú to šťastie, že vyzerajú ako modelky z katalógu. Ak nechcete utrácať za drahú kozmetiku, môžete skúsiť babské rady, ktoré ku krásnej pleti a vlasom pomôžu.
Jeden známy vtip hovorí, že priemerná žena má v kúpeľni 337 vecí a väčšinu z nich muž vôbec nedokáže identifikovať. Krémy, šampóny, kondicionéry, masky, telové mlieka, a tak by sme mohli pokračovať. Nie vždy je nutné vyhadzovať veľa peňazí za drahé kozmetické prípravky. Často stačí zájsť do kuchyne, zvoliť tie správne ingrediencie a využiť ich na starostlivosť o pleť a vlasy. Vybrali sme pre vás tie najzaujímavejšie babské rady, ktoré sa oplatí vyskúšať.

 

Babské rady pre krásnu pleť
Suchá pleť – zemiaková kaša
Keď si na obed budete variť zemiakovú kašu, trochu si ju odložte. Je totiž skvelým pomocníkom na suchú pleť. Ale pozor – musí byť nesolená. Stačí ju naniesť, nechať chvíľu pôsobiť, zmyť a je to.

 

Unavená pleť – olej, žĺtok a med
Pleť krásne oživí a rozžiari maska, ktorú si pripravíte z lyžičky medu, polovičky žĺtka a lyžičky olivového oleja. Stačí nechať tridsať minút pôsobiť, a potom opláchnuť.

 

Mastná pleť – bielok a citrón
Z bielka ušľaháme sneh a pridáme pár kvapiek citrónovej šťavy. Nanesieme na tvár a necháme dvadsať minút pôsobiť. Nakoniec opláchneme.

 

Celulitída – íl
Na celulitídu funguje zmes soli a ílu. Stačí ju naniesť na problémové partie, prikryť potravinovú fóliou a nechať v pokoji pôsobiť aspoň hodinu.

 

Babské rady pre krásne vlasy
Mastné vlasy – kefír
Na mastné vlasy je skvelý kefír. Stačí ho votrieť do vlhkých vlasov, hlavu zabaliť na pol hodiny do uteráka a nakoniec umyť vlasy šampónom.

 

Suché vlasy – avokádo
Našľahajte avokádo, do neho pridajte dve lyžičky medu a lyžičku mandľového oleja. Naneste na vlasy a nechajte pôsobiť. Potom opláchnite.

 

Matné vlasy – olivový olej
Pokiaľ chcete mať vlasy žiarivé a lesklé, a nie spľasnuté, votrite do nich po umytí trochu olivového oleja. Zabaľte ich do uteráka a po pol hodine opláchnite.

 

Prvé šediny – jablčný ocot
Začnú Ak vám vlasy šedivieť, nezúfajte. Pravidelne do nich vtierajte jablčný ocot a uvidíte, že šediny začnú ustupovať.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...