Cestovanie

Tipy pre cestovanie Solo

Hovoril som s príliš veľa ľudí, ktorí odložili svoje cestovné sny, pretože to nechcú robiť sami. Ak chcete ísť do Európy, ale nemáte partnera, zvážte zozbieranie odvahy, aby ste sa dostali sami. Existuje veľa ľudí, s ktorými sa môžete stretnúť, keď cestujete, a jednotliví cestujúci často pociťujú rad dočasných partnerov počas svojej cesty.

Cestovné sólo má svoje výhody a nevýhody – a pre mňa, profesionáli ďaleko prevažujú proti nevýhody. Keď ste sami, ste nezávislí a pod kontrolou. Môžete cestovať svojim vlastným tempom, robiť veci, ktoré vás zaujímajú, jesť kde a kedy sa vám páči, a rozmaznávať tam, kde chcete splodiť. Nemusíte čakať na to, aby sa váš partner zhromaždil, a nikdy nemusíte rokovať o tom, kde chcete jesť, alebo kedy to nazývať deň. Pôjdete tam, kde chcete, keď chcete, a vy sa môžete vyhnúť z toho vyčerpaného múzea, keď sa všetky monety začínajú rozostávať. Ak je ad-libbing, je jednoduchšie preniknúť medzi trhliny ako dve.

Samozrejme, existujú nedostatky na cestovanie sám: Keď ste na vlastnú päsť, nemáte vstavaný jedálenský spoločník. Nemáte nikoho, kto by poslal dopredu, kým čakáte v rade, pomôžete vám zistiť plán autobusov, alebo sa porozmýšľate, keď sa veci zhoršia. A cestovanie sami je zvyčajne drahšie. S partnerom boli ubytovania menej, pretože sú zdieľané. Zriedka sa zdvojnásobuje izba až do dvoch singlov. Ak jediná izba stojí 80 USD, dvojposteľová izba bude vo všeobecnosti asi 100 USD – úspora 30 USD za noc na osobu. Ďalšie veci sa stávajú lacnejšími, keď rozdeľujete náklady, ako sú potraviny, sprievodcovia, taxíky, skladovacie skrinky a ďalšie.

Ale keď cestujete s niekým iným, je prirodzené sústrediť sa na svojho partnera – ako sa dostanete, či to myslelo, keď povedala, že nie je hladná – a vyladiť symfóniu pamiatok, zvukov a vôní všade vy. Cestovanie na vlastnú päsť vám umožní byť viac prítomní, otvorenejší pre vaše okolie. Stretnete sa s viacerými ľuďmi – vidíte to ako prístupnejší. Je pravdepodobnejšie, že zažijete dobrotu cudzincov.

Individuálne cestovanie je veľmi osobné. Môžete sa dozvedieť viac o sebe a súčasne zistíte viac o Európe. Cestovanie na vlastnú päsť je zábavné, náročné, živé a vzrušujúce. Uvedomujúc si, že máte to, čo potrebujete na to, aby ste boli svojim vlastným sprievodcom, je to vzrušenie známe len sólo cestovateľom. Vaša cesta je darček od vás k vám.

Cestovanie sám bez pocitu osamelosti
Pre mnohých ľudí, ktorí uvažujú o svojom prvom sólo výlete, ich najväčší strach je, že budú osamelí. Veľké mestá môžu byť chladné a škaredé, keď jediný, s kým budete hovoriť, je sám. A byť chorý a sám v krajine, kde nikto nevie, že je to smutná a nešťastná skúsenosť.

Našťastie boj s osamelosťou v Európe je jednoduchý. Kontinent je plný cestujúcich a prirodzených miest stretnutí, najmä v špičkovej sezóne (v zimnom období je ťažšie prísť do komornej komory iných cestujúcich).

Stretávať ľudí
Budete chodiť cez vaga-kamaráti každý deň. Ak zostanete v hosteli, budete mať vstavanú rodinu (hostely sú otvorené pre všetky vekové kategórie). Alebo si vyberte malé penzióny a penzióny, kde majú majitelia čas s vami hovoriť. Na väčšine turistických lokalít sa stretnete s ďalšími osobami za hodinu, ako by ste mali doma za deň. Ak máte pocit, plachosť, kamery sú dobré ľadoborec; ponúknuť niekoho obrázok so svojim fotoaparátom.

Vydajte sa na prechádzku po meste (opýtajte sa na turistickú kanceláriu). Dozviete sa o meste a stretnete sa aj s ostatnými cestujúcimi. Ak žijete v hosteli, pozrite si jeho vývesnú tabuľu – niektoré hostely zabezpečujú skupinové zájazdy.

Je ľahké stretnúť ľudí s autobusmi a vlakmi. Keď stretnete miestnych obyvateľov, ktorí hovoria po anglicky, zistite, čo si myslia – o čomkoľvek. Vezmite si bielizeň a balíček kariet do práčovne a obráťte solitér na gin rummy. Budete skončiť s hromadou čistých šiat a zaujímavých rozhovorov.

Hrajte s deťmi. Thumb zápasiť. Naučte sa hovoriť “pekné dieťa” v miestnom jazyku. Ak budete hrať peek-a-boo s dieťaťom alebo zložiť origami vtáka pre dieťa, budete sa priatelia s rodičmi, rovnako ako s dieťaťom.

Skúste sa stretnúť s inými sólo cestujúcimi prostredníctvom sociálnych médií. Rovnako zmýšľajúci jednotlivci sa môžu stretnúť na Meetup, ktorého členovia na celom svete vítajú návštevníkov na rozsiahle podujatia, ako sú prehliadky fotografií, happy hours a víkendové lyžovanie. Zvážte tiež pripojenie k sieti na výmenu pohostinstiev, ako je Servas alebo CouchSurfing, ktorá je jej alternatívou s nižším počtom kľúčových slov.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...