Lifestyle

Tehotensky editorial Aragosta Ristorante Preseľany

Srdcom som najmä svadobný fotograf, no nafotiť občas „nesvadobný“ editoriál je pre mňa po umeleckej stránke vždy príjemná zmena. Takto vznikli prvé fotky pre krásne budúce mamičky.

Tehuľkovský editoriál s usmiatou Barborkou vznikol na základe toho, čo nám fotografom prináša najväčšiu radosť – po pozitívnych ohlasoch na našu prácu. Bol to zároveň pokus, posunúť tento typ fotografie vo svojom portfóliu na vyššiu úroveň.

Výber lokality úzko súvisel s tým, že som nedávno prešiel na jemnejšiu úpravu fotiek spôsobom light and airy. Ako môžete vidieť, zábery v tomto štýle sú presvetlenejšie, akoby čistejšie a oku viac lahodiace. Rozhodol som sa preto splniť si sen a zrealizovať fotenie na mieste, ktoré pre jeho množstvo krásnych zákutí už dlho obdivujem. Reštauráciu Aragosta v Prešeľanoch považujem za jednu z najkrajších široko – ďaleko a jej priestory zároveň za dokonalé pre organizáciu (a fotenie ?) aj takej dôležitej udalosti akou je svadba. Interiér v elegantnom talianskom dizajne priam nabáda nazvať ho fotografickým rajom. Dominancia svetlých farieb (biela, krémová) a čistých línií tak dokonale poslúžili aj účelu nežného tehotenského fotenia.

Pri tejto práci sme schválne využili len časť jednej z dostupných sál. Tie ďalšie (rovnako nádherné a fotogenické) budem postupne odkrývať a zverejňovať vo svojich svadobných editoriáloch. Možno i pomocou toho vášho. Ak plánujete svadbu a hľadáte skvelý priestor, práve tento rozhodne patrí medzi tie, ktoré rád odporúčam. Okrem úžasného miesta tu totiž nájdete i profesionálny personál a veľmi prívetivú majiteľku.

Celé fotenie som aranžoval do pastelových farieb, ktoré dokonale ladili s priestorom. Vďaka rekvizitám z Kvetinového salóna Andrea tak nevznikol žiaden neželaný kontrast s interiérom reštaurácie. Zvolená farebnosť je súčasne pre tehotenské fotenie úplne ideálna. Budúca maminka mala celý čas úsmev na perách a fotenie prebiehalo v uvoľnenej a pozitívnej atmosfére. Fotili sme najmä vnútri – bez bleskov s prirodzeným svetlom. Vonku sa však nakoniec vyčasilo a stihli sme zachytiť i posledné lúče zapadajúceho slnka. Lepšiu čerešničku na záver príjemného dňa sme si ani nemohli želať. Výsledok a všetky fotky môžete nájsť TU.

Moje poďakovanie patrí modelke Barborke, pani majitľke z reštaurácie Aragosta a šikovným kvetinárkam a aranžérkam zo salónu Andrea.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...