Lifestyle

Supermamy – Talkshow nielen pre mamy

Keď sa chcete pobaviť, pustíte si vtipné video na YouTube alebo obľúbený seriál na HBO. Ak chcete vypnúť, date si pohár vína a vyložíte nohy na stôl. Keď nechcete byť sami, stretnete sa s kamošmi a pokecáte len tak o živote. Viete však o tom, že toto všetko sa dá robiť naraz a na jednom mieste? Teda ovšem bez toho HBO. Miesto toho si zapnete herečku, speváčku a moderátorku Zuzku Hrvoľovú a od milej obsluhy si objednáte dvojku ružového. Tak. Pohodlne sa usaďte, pridajte zvuk, začíname.

V pravidelne-nepravidelných termínoch sa časti Zuzkinej talkshow opakujú. Mení sa miesto a obsadenie. Talkshow Supermamy síce nesie vo svojom názve pomenovanie mamy, ale nie je určená výhradne iba im. Dá sa smelo vyhlásiť, že na talkshow sa nemusia báť prísť nielen ne-mamy, ale dokonca aj muži.

Hosťami talkshow sú, ako už názov zjavne prezrádza, mamy so zaujímavým povolaním, poslaním, či koníčkami. Sú dve a spolu s moderátorkou tvoria zábavné trio, ktoré necelé dve hodinky baví svoje publikum. Po krátkom úvode dostanú mamy vtipný kvíz, ktorý sa na konci show vyhodnotí a získa svojho víťaza. Dokonca získa aj medajlu a môže si ju doma vystaviť na pamiatku na pekný večer do vitrínky. Pod kvízovými otázkami si ale nepredstavujte prudko vedomostnú súťaž. Ide skôr o otázky, ktorých odpovede tipujú hostia talkshow. Napríklad: “Ako ďaleko dopľuje opičie mláďa, prípadne aký rekordný počet detí mal jeden otecko.” Odpovede pobavia a často nad nimi neveriacky pokrútite hlavou. Skutočne som netušila, že sa dá fyzicky porodiť 70-centimetrové dieťa ?

Hosťami talkshow boli napríklad odborníčka na reč tela, ktorá nám povedala, ako úžasne sa dá kráčať s vedomím, že máme chvost. Alebo známa fakírka, ktorá so sebou priniesla 40-kilogramového hada a živila nás vtipnými historkami z jeho života. Hosťom bola aj certifikovaná inštruktorka Strolleringu, ktorá cvičí spolu s kočíkom a ostatnými mamičkami počas bežnej prechádzky. Na prvej talkshow som bola dokonca aj ja, absolútne obyčajná žena, ktorá napísala zatiaľ len jednu knihu o aktívnom živote matky, inštruktorky jogy a copywriterky.

Spája nás obyčajný život. Smiech, kamoši a relax pri vine, čaji alebo dobrom koláči. Super, že je to po práci, stihnete aj sprchu doma, podať rodine večeru aj skontrolovať domáce úlohy. Alebo nechajte všetky povinnosti na manžela a jeden večer si vyčleňte len na seba. Zoberte kamošky a kamošov a trochu sa uvoľnite. A keď budete mať trochu šťastia, vyhráte v tombole aj zaujímavé ceny. Tak zasa niekedy dovidenia, Zuzi, tešíme sa!

Autorka článku: Adela Jasenovcová
Autori fotografií: Milan Maršalka, Boris Dzurňák

Mohlo by sa vám tiež páčiť...