Móda

Stále trendy a na každú príležitosť. Unikátne brošne, ktoré vylepšia váš imidž

Ak by sme nazreli do šperkovníc našich mám a babičiek, určite by sme tam našli pár skvostov a nechýbali by tam ani brošne. Je to módny doplnok, ktorý dámy s obľubou nosili kedysi, no využíva sa aj dnes. Prečo by nemali chýbať ani vo vašej šperkovnici?

Zvýraznia aj ten najnudnejší outfit

Už sa vám stalo, že ste sa obliekli a pri pohľade do zrkadla poznamenali, že to mu niečo chýba? Nie vždy to zachráni náš účes alebo úsmev. Mikina bez vzoru, jednofarebný svetrík, obyčajné rifľové nohavice či tričko môže vďaka malej pomoci brošní vyzerať zakaždým inak. Aké výhody pre vás vyplynú? Že nemusíte hľadať módne farby ani vzory a váš šatník bude pôsobiť moderne aj vďaka voľbe vhodných doplnkov. Brošne možno skutočne pripnúť hocikam a podľa toho, aký typ si zvolíte, môžete druhým odkryť veľa zo svojej osobnosti. Nosia sa bez vekového obmedzenia a nie iba na slávnostné príležitosti a často s ich pomocou zakryjete drobné chybičky na vašom oblečení – či ide o hlboký výstrih, vypadnutý gombík alebo menšiu dierku.

Kde všade nosiť brošne

Brošnevšestranný módny doplnok. Vďaka množstvu typov si viete zvoliť brošňu do účesu, na golier blúzky alebo roláka, na vrecko od saka či nohavíc, dokonca na rukáv. Brošne vidíme najčastejšie zdobiť dámske kabáty, no bežné sú aj na šatkách, ruksakoch alebo kabelkách. Materiálové vyhotovenie brošní sa podpisuje pod ich určenie – jedny sú vhodnejšie na bežné nosenie, iné na formálne alebo spoločenské príležitosti. Drevené, textilné, pierkové, kovové či sklenené, každá očarí prepracovaným tvarom či zaujímavými detailmi a aplikáciami. Mladé dámy ocenia aj detské typy brošní – nájdu sa tu nielen zvieratká či motýle, ale aj baletky či rozprávkové postavičky. Medzi brošňami sú aj druhy vhodné pre aktuálne obdobie v roku – kvetiny, vianočné stromčeky, snehové vločky, alebo predmety typické pre konkrétne povolania – šijacie stroje, kadernícke nožnice a pod. Tieto unikátne brošne môžu elegantne doplniť váš profesionálny imidž.

Bez brošne ani na krok

Keďže brošňu si dnes nemožno predstaviť iba ako doplnok k plesovým šatám, je namieste o nej premýšľať ako o našom každodennom módnom doplnku. Môžeme si ich pripnúť na oblečenie, keď ideme do školy, do zamestnania, na párty, do kina, rovnako ako si denne volíme vhodný typ náušníc či náhrdelníkov. Aj brošňa je šperk a vyberáme si ju tak, aby farebne, materiálovo a štýlovo ladila s naším oblečením a ostatnými doplnkami. Nemusí upútať veľkosťou ani výraznou farbou, lesklými plochami či trblietavými kamienkami. Úplne postačí, ak bude s nami a oblečením tvoriť jeden harmonický celok a druhým dokáže, že máme vycibrený vkus.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...