Zdravie

Spoznajte pozitíva cesnaku

Cesnak je bojovník nielen proti bežným chorobám, ale môže pomáhať aj v boji proti rakovine. Vzhľadom k svojej schopnosti produkovať sírovodík, je cesnak veľmi účinný pri prevencii rôznych rakovinových ochorení, ktoré postihujú hrubé črevo, prsia, prostatu, žalúdok, pankreas, pažerák a ďalšie. Je to aj silný bylinný liek, ktorý pomôže pri detoxikácii tela a očistenie od škodlivých toxínov, ktorý zaťažujú pečeň. Výrazne posilňuje imunitný systém a a má mnoho využití pri infekčných ochoreniach. Svojimi antimykóznym, antibakteriálnymi a antivírusovými vlastnosťami napomáha procesu uzdravovania tela. Zabraňuje výskytu parazitov, plesní a kvasiniek v tele. Potláča zápalové procesy organizmu a vďaka tomu ho možno úspešne aplikovať pri ochorení dýchacieho a pohybového systému. Cesnak má tiež anti-artritickej vlastnosti vďaka thiacremonone a diallyl sulfidu (DAS), čím sa bezpochyby stáva najlepšie bylinnú medicínou, ktorá môže zlepšiť zápalové stavy. Vďaka svojej schopnosti regulovať tvorbu tukových buniek ho môžeme využiť aj v boji proti obezite.

Ak vynecháme nepríliš vábivé arómu (aj keď je to subjektívne), používa sa cesnak tiež proti prekrvenie nosovej sliznice, kašli, bolesti ucha, infekciám, bolesti v krku, aj na odpudzovanie komárov a riedenie krvi pre lepšie prekrvenie. Možno ho tiež použiť na zamedzenie tvorby krvných zrazenín, vzniku bradavicou a pri bolestiach zubov. Forma použitia je veľmi jednoduchá. Nasekané kúsky cesnaku môžu byť pridané do jedla pomôcť pacientovi, aby sa cítil lepšie. Z toho vyplýva, že cesnak je liek veľmi silný a pre každého ľahko dostupný. Stal sa súčasťou gastronómia mnohých krajín. Necítite sa dobre a nepoznáte príčinu? Používajte cesnak a pocítite rozdiel v celkovom zdraví.
Prehľad účinkov:

pomáha chrániť pred nachladnutím, ochorením dýchacích ciest a pred chronickým zápalom priedušiek
zamedzenie tvorby krvných zrazenín
uľahčuje vykašliavanie hlienu pri kašli
pomáha pri bolesti uší
zlepšuje imunitný systém, ktorý sa tak stáva odolným proti baktériám a vírusom
pomáha pri bolestiach v hrdle, zväčšené uzliny a angíny
znižuje cholesterol
zlepšuje krvný obeh a chráni pred kôrnatením ciev
reguluje krvný tlak
reguluje množstvo cukru v krvi
podporuje činnosť srdca a prečisťuje cievy
podporuje trávenie
podporuje metabolizmus pri chudnutí
Zabraňuje výskytu parazitov, plesní a kvasiniek v tele
pomáha pri odstraňovaní hlísta, mrľa a škrkaviek z čreva
pravidelná konzumácia cesnaku pomáha znížiť výskyt rakovinových nádorov žalúdka, hrubého čreva a nádorov u osôb s dedičným zaťažením
pomáha pri odstraňovaní bradavíc pokladaním cesnaku cez noc na bradavicu
odpudzuje kliešte a komáre

U niektorých osôb sa môžu v dôsledku konzumácie cesnaku objaviť účinky, ako je: pálenie záhy, alergie, nevoľnosť, hnačka, ťažkosti s trávením, ktoré môžu vyplývať zo zlej funkcie pečene, žlčníka alebo pankreasu. Ak patríte medzi osoby citlivé na cesnak nekonzumujte ho vo veľkom množstve, a poraďte sa s lekárom.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...