Uchádzači o zamestnanie sa stávajú kreatívnejšími a využívajú nové stratégie pri hľadaní novej kariéry.
Vytváranie sietí
Hovorí sa, že väčšina voľných pracovných miest nie je nikdy propagovaná, často označovaná ako “skrytý pracovný trh”. Vytváranie sietí môže pomôcť pri hľadaní pracovných príležitostí; aj keď nikto, koho poznáte, nemá vedomosti o voľnej pracovnej pozícii, existuje šanca, že pozná niekoho, kto má prehľad.
Vytváranie sietí sa môže uskutočniť osobne aj online. Môžete sa zapojiť do profesijných združení, navštevovať podujatia pre absolventov vašej školy alebo sa snažiť spojiť sa s odborníkmi, ktorí pracujú vo vašej oblasti. Existujú aj rôzne online nástroje, ako napríklad LinkedIn, ktoré vám umožňujú vytvárať siete s ostatnými odborníkmi a dozvedieť sa o možných pracovných miestach.
Odporúčania
Odporúčania prichádzajú aj od jednotlivcov, ktorých poznáte, ale táto metóda vám môže priniesť pozvánku na získanie pozície bez skutočného hľadania novej práce. Niektorí zamestnávatelia ponúkajú svojim zamestnancom stimuly na to, aby odkázali úspešného kandidáta pre svoju spoločnosť. Získate novú prácu a váš kontakt dostane príplatok za to, že priláka nového zamestnanca.
Webové stránky
Tradičné nástenky s ponukou pracovných miest sú už minulosťou, hoci niektoré spoločnosti môžu tieto nástenky využívať. Moderný spôsob hľadania zamestnania je prostredníctvom webových stránok, súvisiacich s kariérou, ako napríklad www.personalistka.sk .
Pracovné trhy
Veľtrhy pracovných príležitostí sú zvyčajne zamerané na konkrétne odvetvia, hoci niektoré veľtrhy práce alebo náboru sú všeobecnejšie. Spoznajte spoločnosti, ktoré vás zaujímajú, prineste niekoľko životopisov. Zvážte akékoľvek rozhovory s náborovými pracovníkmi ako mini rozhovory, ktoré vás môžu odlíšiť od iných žiadateľov. Niektoré firmy môžu dokonca ponúknuť rozhovory na mieste kandidátom, ktorí zodpovedajú ich požiadavkám. Pracovný portál Personalistka.sk, má výhody ako je bezplatná inzercia práce a inzercia práce zadarmo.