Zdravie

Spln

Spln bol vždy považovaný za magický deň. Je to najsilnejší fázy Mesiaca a má veľký vplyv nielen na naše telo, ale aj na našu psychiku.

Čo je to spln

Spln je fáza Mesiaca, keď sa pozorovateľovi zo Zeme Mesiac javí ako jasné biele koleso. Je to moment, kedy je Zem medzi Slnkom a Mesiacom. Celá celá pologule Mesiaca, zdanlivá k Zemi, je osvetlená. Úplňkové Mesiac obyčajne vychádza hneď po západe Slnka a výrazne osvetľuje nočnú krajinu i oblohu.

Spln a jeho vplyv

Spln v nás vyvoláva romantickú náladu, je vhodný pre nadväzovanie nových vzťahov, vyznávanie lásky, pre odpúšťanie a zmierenie, pre oznamovanie nových správ. Za splnu sa najvýraznejšie prejavuje námesačnosť a nespavosť, niektorí ľudia majú divoké sny. Choroby sa zhoršujú, telo sa zle uzdravuje, rany viac krvácajú, pribúda infarktov mozgových príhod. Spln nie je vhodný pre akékoľvek operácie! Za splnu sa zvyšuje kriminalita a sklon k samovraždám, pribúda nehôd. Pôrodnice praskajú vo švíkoch, za splnu sa totiž rodí najviac detí. Ľudia pociťujú nepokoj a úzkosť, psychika je napätá. Časté sú tiež zmeny nálad, emócie sú nestabilné. Metabolizmus pracuje pomalšie, organizmus je viac oslabený. Ženy bývajú podrážděnější a neobjektívny, muži naopak pozorní a ústretoví a majú tiež väčší záujem o sex. Tiež zvieratá na spln veľmi silno reagujú, psi dlho do noci štekajú, hovorí sa, že vlci vyjú na Mesiac. Za splnu býva príliv a tiež sa často náhle zmení počasie.

Spln a naše telo

Za splnu sa v tele hromadia viac energie a tekutín, môžete si teda pripadať trochu opuchnutí. Budete mať ale viac sily a znesiete väčšiu fyzickú záťaž. Telo má tendenciu viac priberať na váhe. Kto nechce kilá navyše, nech jej v tento deň len ľahkú stravu alebo nech si dá rovno pôst. Ako vhodné úplňkové cvičenie odporúčame power jogu, pilatess alebo strečing. Večer si doprajte relaxačný kúpeľ s aromaoleji. Vlasom urobte výživný zábal a na pleť naneste vyživujúci masku.

Pokiaľ chcete odstaviť dieťa, je spln najvhodnejším dňom, vtedy je priložte k prsníku naposledy. Niekoľko dní predtým dieťa prikladajte stále menej a menej pite. Pite šalviový čaj, pomáha zastavovať tvorbu mlieka.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...