Lifestyle

Skvelý ROAD TRIP

V každom srdci dobrodruha tkvie aspoň raz za život myšlienka road tripu, alebo ak chcete, cestovanie autom, motorkou, stopom po tých najúžasnejších a najkrajších miestach nášho sveta. Každý by mal raz za život podstúpiť tento druh cesty. Možno pre vlastné smerovanie životom, uvedomenie si svojej podstaty, či len tak, pre zábavu alebo tú možnosť niečo vo svojich cestovateľských snoch dosiahnuť. Okrem nezabudnuteľných zážitkov si z road tripu môžete doniesť aj veľa skúseností, či kontaktov. Kam sa však vybrať, a ako cestovať?

Cestovanie stopom…

Nuž, možno si poviete, že to v sebe hlavne pre nás ženy skrýva kúsok nebezpečenstva a odvahy. Nebojte sa, s mojím tipom sa vyberiete do Paríža, či inej európskej destinácie možno už zajtra. dobrodružstiev.

Zažite to na vlastnej koži

Neveríte stopovaniu? Vyberte sa na road trip sami. Pokiaľ máte vodičák, auto alebo motorku, nič vám v tom nebude brániť. Spojte sily s priateľmi, a ušetríte aj na benzíne. Inšpiráciou pre vás môžu byť rôzne dokumenty, ako napr. Trabantom okolo sveta, alebo aj obyčajná cesta dobrodruha, ktorý sa učí ako ďalej. Napríklad blog Tomáša Grigera s názvom Via Malina. O jeho zážitkoch sa dozviete na stránke www.viamalina.com.

Ako ušetriť na Road tripe ešte viac?

Opäť musím pripomenúť srdce dobrodruha, takže zbaľte si len nejaký stredný batoh, stan, sáčkové polievky, dobrý fotoaparát a niečo bez čoho sa jednoducho nezaobídete. Ak sa rozhodnete pre cestu stopom a cez viacero štátov, stopujte na benzínových pumpách, v ich blízkosti a nebojte sa opýtať, kam má šofér namierené. Ak pôjdete vlastným autom, skontrolujte si ho pred odchodom v autoservise, aby nenastal nejaký problém na

Mohlo by sa vám tiež páčiť...