Bývanie

Šikovné triky, ako sa vyhnúť zlodejom a chrániť si majetok

Celoživotné úspory vkladáme do svojho bývania. O to viac nás zamrzí a zároveň hnevá, keď sa ocitneme v hľadáčiku zlodejov, ktorí vykrádajú nehnuteľnosti. Ťažko povedať, na základe čoho si zlodeji vyberajú svoj cieľ, netreba však nič podceniť a už pri projektovaní domu alebo kúpe nového bytu treba myslieť na zabezpečenie nehnuteľnosti.

Ako sa vyhnúť zlodejom a ochrániť si tak majetok počas vašej neprítomnosti? Skúste tieto šikovné triky, ktoré vám pomôžu ochrániť váš majetok.

 Kúpte si bezpečnostné dvere

Treba začať investíciou do bezpečnostných dverí. Ak bývate v paneláku, riziko vykradnutia je vyššie. Niekoľko desiatok bytov v jednom vchode je pre zlodejov lákavé, preto si často vyberajú zle zabezpečené byty, ktoré nemajú kvalitné bezpečnostné dvere.

Chráňte si svoj majetok tým, že zainvestujte do kvalitných bezpečnostných dverí, ktoré vďaka kvalitnému mechanizmu zabránia zlodejom, aby sa čo i len pokúšali dostať sa do vášho bytu.

Pri výbere nových bezpečnostných dverí si všímajte predovšetkým počet istiacich bodov a či je možné dať tieto dvere do pôvodnej zárubne.

Kontrolujte garážové brány

Ak bývate v rodinnom dome a máte garáž prepojenú s nehnuteľnosťou, dávajte si veľký pozor, či je garážová brána dostatočne zavretá. Aj malá škáročka vás môže pripraviť o váš majetok, preto to určite nepodceňujte. Je potrebné, aby bola zaistená bezporuchová prevádzka, čo automaticky znamená pravidelné kontroly kvality a výber kvalitnejších bezpečnejších brán.

Nezastierajte okná, ak odchádzate na viac dní 

Máte tendenciu zastierať žalúzie alebo rolety, keď odchádzate na viac dní? Nikto to nerobte! Zlodeji si dlhší čas sledujú nehnuteľnosti, ktoré plánujú vykradnúť, preto ak zbadajú, že máte neustále zastreté, je im jasné, že sa v nehnuteľnosti dlhšie nenachádzate.

Nechávajte odostreté žalúzie, nie však vytiahnuté!

Mohlo by sa vám tiež páčiť...