Krása

Sibutramin – liek na obezitu

Váš index BMI presiahol tridsiatku a vy začínate mať obavy o svoje zdravie? Potrebujete schudnúť a znížiť tak nielen svoju hmotnosť, ale aj riziko ohrozenia zdravia? Okrem úpravy jedálničku, pravidelnosti stravovania a vhodného pohybu pomáhajú aj lieky ako napríklad Sibutramin.

 

Túžba schudnúť nie je len rozmar, ktorý láka na leto do plaviek, ale aj problém, s ktorým bojujú ľudia s váhou o mnoho vyššou, než len pár kilo.

Obezita tak nie je len chybička na kráse, ale hlavne vážny problém, ktorý výrazne ohrozuje zdravie. Spôsobuje kardiovaskulárne a cievne problémy, problémy s dýchacími cestami, hrozí riziko diabetes, problémy s pohybovým ústrojenstvom a podobne. A to ani nehovoriac o psychických problémoch ako sú problémy so spánkom, nízke sebavedomie, sociálne fóbie a mnoho ďalšieho.

Jednoducho obezita dokáže poriadne znepríjemniť život a túžba po schudnutí je v tomto prípade úplne oprávnená. Každý obézny musí samozrejme zmeniť svoje stravovacie návyky a tiež zaradiť pohyb. Nemusí sa jednať hneď o hodiny vo fitnes, ale stačí plávanie, chôdza, rotoped a podobne.

A v neposlednej rade sú to aj rôzne podporné prostriedky ako napríklad lieky určené priamo na chudnutie. Medzi tieto lieky patrí aj Sibutramin.

Jedná sa o antiobezitikum, ktoré patrí medzi tie najviac predpisované lekármi za účelom znižovania telesnej hmotnosti pacientov trpiacich obezitou. Patrí k prostriedkom, ktoré sú známe svojimi účinkami a požadovaným efektom, ktorý spočíva práve v úspešnom znižovaní telesnej hmotnosti.

Účinky spočívajú v tom, že pomáhajú dlhodobo udržať pocit sýtosti a to už pri konzumácii menších porcií jedla. Účinný efekt spočíva v látke, ktorú obsahuje a síce Sibutramini hydrochloridum monohydricum. V kombinácii s dodržovaním správneho stravovania a pohybom, prináša značné úspechy v boji s obezitou.

Výhodou je, že ide o liek na chudnutie, ktorý nie je návykový a nemá psychostimulačné vedlajšie účinky. Užívanie tohto prípravku spôsobuje pocit plnosti a tým pomáha znižovať chuť k jedlu a podporuje menej častý príjem potravín. Na trhu je výber vo verzii 10mg, 15mg alebo 20mg.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...