Zdravie

Rozmaznávajte sa s aloe vera: 5 dôvodov, prečo by ste ju mali mať v kúpeľni!

Aloe vera patrí medzi najobľúbenejšie prírodné beauty zložky. Prečo by vám nemala chýbať vo vašej kozmetickej výbave?

Aloe vera patrí medzi najpopulárnejšie rastliny sveta. Niet divu, na poli krásy dokáže doslova divy! Odpradávna sa táto rastlina používala na liečenie jaziev a drobných poranení – podporuje totiž hojenie kože a dokáže podporiť tvorbu nových buniek. Na povrchu poranenej kože vytvorí zvlhčujúci film, ktorý pôsobí protizápalovo a zároveň stimuluje kolagén, ktorý urýchľuje hojenie pokožky. Rana sa čoskoro zacelí a u jaziev dôjde k rýchlejšiemu zjednoteniu s okolitou kožou – jednoducho, liek! Gél z aloe vera je tiež jedným z najúčinnejších pomocníkov v boji s akné. Hojí vyrážky, „zmizíkuje“ jazvy a iné defekty kože. Vyhladzujúci efekt aloe oceníte aj v prípade, že chcete zjemniť vrásky alebo docieliť hebkejšie vlasy. Už po troch umytiach šampónom s aloe by ste mali zaznamenať zmenu k lepšiemu čo do pevnosti a lesku vlasov, o lupinách a problémoch vlasovej pokožky ani nehovoriac. Čo všetko ešte dokáže táto zázračná rastlina?

  1. Aloe vera harmonizuje pH pokožky

Obvyklé pH pokožky je mierne kyslé. Aloe vera je skvelý pomocník pre udržiavanie vyváženého pH pokožky – pre jej vitalitu, elasticitu a sviežosť. Mnohé kozmetické výrobky sú príliš zásadité a nevyhovujú tak pH pokožky. Naopak aloe vera je univerzálna látka, ktorej účinky zbožňujú ľudia po celom svete. Aloe vera zjemňuje, vyhladzuje a spevňuje pokožku celého tela a navracia jej prirodzený vzhľad.

  1. Aloe vera preniká do hlbokých vrstiev kože

Vedeli ste, že táto šťavnatá rastlina preniká hlboko do kože, vyživuje zamšu a aktivuje krvný mikroobeh v týchto vrstvách? Aloe vera preniká kožou štyrikrát rýchlejšie ako voda! Inak povedané, celý obsah vitamínov, aminokyselín a ďalších látok „posúva“ aloe vera smerom do najhlbších vrstiev kože.

 

3. Aloe vera zbavuje kožu odumretých buniek

Pôsobením svojich proteolytických enzýmov aloe vera odstraňuje odumreté bunky. Tieto enzýmy zaisťujú hydrolýzu bielkovín, inými slovami ich rozklad viazaním vody. Aj preto je sprchový gél s aloe vera skvelou voľbou v starostlivosti o pokožku.

  1. Aloe vera regeneruje na najvyššej úrovni

Aloe vera nielen že vytvára priestor pre obnovu buniek, ale podporuje aj ich novotvorbu, stimuluje totiž bunkové množenie a produkciu kolagénu.

  1. Aloe vera je základ hydratácie

Voda je alfou a omegou krásnej vitálnej pokožky, zdravých, hustých a pevných vlasov. Šampón s aloe sa postará o hebké vlasy, ktoré budú pevné na dotyk a odolné proti štiepeniu či inému poškodeniu. Aloe vera hydratuje do hĺbky vďaka svojmu značne vysokému percentu obsahu vody, tiež dokáže úspešne udržiavať vlhkosť pokožky a vlasov.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...