Zdravie

Prečo používať lubrikačný gél

Niektoré mladšie ženy si myslia, že nemusia používať lubrikačný gél. Ľudia pri sexe často používajú rôzne druhy látok ako mazivo, ale pri použití správneho typu, môžete spoznať obrovský rozdiel.

Existuje mnoho dôvodov, prečo ľudia nechcú mať sex, vrátane pocitu únavy, nepohodlia, bolesti, nedostatku vzrušenia, alebo že sa jednoducho necítia veľmi príjemne.

Možností, ako zlepšiť kvalitu sexu a chuť na sex existuje veľa: od kúpy sexuálnych hračiek až po rôzne bizarné spôsoby na zlepšenie sexuálneho života.

Slovo lubrikant si veľa ľudí spája so staršími ženami, ktoré majú v priebehu meno pauzy suchú vaginálnu suchosť. Lubrikanty však môžu byť prínosom aj pre mužov a ženy bez ohľadu na ich vek.

Mýtus, že lubrikant je potrebný len na riešenie sexuálneho problému, je potrebné odstrániť. Veľa žien, mladších aj starších trpí na vaginálnu suchosť v rôznych obdobiach svojho života.

Existuje nesprávny názor, že mladšie ženy nemusia používať žiadnu lubrikáciu, pretože by nemali mať problém, byť vždy pripravené, ale ak nie sú, potom majú problém.

Úroveň vaginálnych sekrétov sa u žien líši a môže byť ovplyvnená:

  • Problémy so stresom, úzkosťou a vzťahmi
  • Hormonálne zmeny spôsobené antikoncepciou, tehotenstvom, dojčením a menštruáciou
  • Zdravotné stavy, ako je diabetes, vedľajšie účinky chemoterapie alebo imunitné poruchy
  • Lieky – antikoncepčné tablety, antidepresívna a lieky na alergiu
  • Chemické výrobky – umývacie prášky, tvrdé mydlá, ženské spreje alebo sprchy
  • Nedostatočná predohra – ženy potrebujú viac stimulácie ako muži

Mohlo by sa vám tiež páčiť...