Cestovanie

Prečo je dovolenka na Malte cool

Myslíš na to, kam ísť na svoju budúcu letnú dovolenku?

Dobre premiešajte to … premýšľajte nad chladným vánkom, ktorý zasiahne tvoju tvár, po teplom (alebo skôr, horúcom) dni a von, západ slnka pred vami, ako vaše prsty kopať hlboko do piesku

… alebo …

Pripravte sa na veľkú noc vonku a zúčastnite sa v najkrajších kluboch po ľahkej a luxusnej večeri.

Znie to skvele, nie?

Malta, malý ostrovček nachádzajúci sa uprostred Stredozemného mora, má toto všetko a oveľa viac, čo ponúknuť. Či už chcete navštíviť týždeň, dlhší čas alebo len dostatok času na získanie degustátora, ak ste zastavili výlet z vašej plavby.
Prečo by ste mali navštíviť Malta toto leto?

Malta je taký malý ostrov, ale nebudete veriť, ako je bohato zabalená tradíciou, kultúrou, históriou, nádhernou scenériou, nákupom a čo je najdôležitejšie, život! Existuje určitá chuť na život, určitý zvuk vo vzduchu; hmatateľné, keď prechádzate rušnými ulicami.

Počas letných mesiacov prebieha toľko podujatí, od aktivít na pláži (piesočnaté alebo skalné, vyberajte si) až po divoký nočný život a tradičné maltské náboženské sviatky, ktoré sú liečebné, ak ste ich nikdy predtým nezažili.

sviatky v maltách

Je tu priestor pre každého na Malte a na ostatných ostrovoch Gozo a Comino!

Namiesto toho, aby ste sa riadili všetkými týmito sprievodcami, premenili dovolenku na tikacie boxy a pozorovali viditeľné miesta, užite si čas, aby ste jednoducho prechádzali a preskúmali ostrovy za to, čo ponúkajú.

Stretnite sa a spoznajte miestnych obyvateľov, nájdite skryté miesta pred očami … Malta ponúka rozdiel, aby Váš pobyt nezabudnuteľný!
Čo treba vedieť pred návštevou krásneho ostrova Malty:

Prenájom auta bude zážitok osobnejší, ale ak nie ste v zhone, existujú rôzne autobusové linky, hop hop-off alebo taxi služby, aby ste sa dostali tam, kde musíte byť.
Maltské jazdy po ľavej strane cesty a na pravej strane vozidla.
Lístky na autobusové výlety si môžete zakúpiť od vodiča autobusu.
Maltčina a angličtina sú oficiálne jazyky, ale nájdete aj ľudí, ktorí budú môcť hovoriť plynulo taliansky, francúzsky alebo nemecky.
Mnohé miesta prijímajú (ak nie radšej) hotovosť na karty.
Trajekt je najlepší spôsob cestovania medzi Sliema & Valletta, Malta & Gozo.
Je dobré poznamenať, že v niektorých lokalitách sú obchody stále popoludní – neslávna siesta
Najlepší čas na návštevu by bol v priebehu jarného a jesenného obdobia, kým by sa teplo a ubytovacie by bolo rozumnejšie

Čo môžete vidieť a robiť na Malte:
histórie

Malta je bohatá na históriu a na celom ostrove je veľa zaujímavých miest, ktoré umožňujú cudzincom využiť jedinečné kultúrne a historické zázemie na Malte.

Od megalitických chrámov až po opevnenie a toľko opustených rytiermi počas ich pobytu na ostrove. Nehovoriac o rôznych múzeách, z ktorých väčšina sa nachádza v prekrásnom hlavnom meste Valletta – mestu, ktoré je rozčlenené do histórie a kultúry.

Tu sú niektoré zaujímavé miesta, ktoré stojí za návštevu ostrova v závislosti od oblasti, mesta alebo obce:
Valletta

Národné archeologické múzeum
Palácová zbrojnica a pevnosť St. Elmo
Katedrála Sv. Jána (v ktorej sa nachádza Caravaggio’s “Beheading svätého Jána Krstiteľa”),

Prístavná oblasť

Palác inkvizitorov, chrámy Tarxien, Hal Saflieni Hypogeum

juh

Ghar Dalam
Hagar Qim
Mnajdra

hagar qim malta chrámy
Rabat & Mdina

Katakomby sv. Pavla
Národné prírodovedné múzeum
Katedrála sv. Pavla

Gozo

Ggantija
Folklórne múzeum

dobrodružstvo

Cestovanie na Malte je jednoduché. Existujú rôzne outdoorové aktivity, do ktorých sa môžete zapojiť.

Počas letných mesiacov, aj keď sú obľúbené túry a chodníky, horúčka obmedzuje jednu. Existuje však ešte viac práce!

Na pláži môžete len relaxovať a pracovať na svojom opálení, a ak hľadáte okořeniť svoj ponor do oceánu môžete tiež ísť potápačské a šnorchlovanie. Môžete tiež vyraziť na jachtu okolo súostrovia alebo na stretnutie stand-up-paddling (SUP).

malta krásne modré more

Existujú rôzne spoločnosti, ktoré ponúkajú 3-dňové výlety na plachetnici, ktorá vás zavedie okolo troch ostrovov a zastaví sa v Comino na plávanie v cyanových vodách.

Zlaté piesky, Riviéra a Mellieha sú najobľúbenejšie piesočné pláže na Malte. Môžete si vychutnať príjemnú prechádzku od Golden Bay do Ghajn Tuffieha a na ďalšiu pláž s názvom Gnejna, ktorá je krásna a odľahlá.

úžasné pláže v malte

A ak dávate prednosť skalnej strane vecí, potom sú Sliema, Valletta a Bugibba a rôzne miesta v Gozo. Dwejra a Ramla l-Hamra sú dva príklady veľmi krásnych pláží, ktoré nájdete v Gozo.

Comino (ktorá sa stala prírodnou rezerváciou) a jej Modrá lagúna sú idylické miesta, kde môžete stráviť deň plávaním v krištáľových vodách a objavovať zátoky a prítoky.
Vezmite si čas na odpočinok a odpočinok

Mohlo by sa vám tiež páčiť...