Cestovanie

Osviežte sa v najlepších vodných parkoch

Čo je lepšie ako jeden deň v aquaparku? No … vlastne nemôžeme myslieť na nič. Waterparks sú smiešne zábavné pre veľké deti, rovnako ako pre malé deti – nehovoriac o tých, ktorí odmietajú vyrastať (odvážni oteckovia a vzrušujúce mads, ktoré sa na vás pozerajú). Či už sa vám páči plávať po rieke lenivej alebo zrýchliť sa po najstrašnejších šmykľavkách, ktoré nájdete, waterparks sú skvelý spôsob, ako priviesť celú rodinu na dovolenku. Sme všetci o diapozitívoch a striekajúcich na pláži On the Beach, takže tu je náš zoznam špičkových aquaparkov v Európe. Koľko ste navštívili?
PortAventura Caribe Aquatic Park – Salou, Španielsko

Prvým na našom zozname najlepších vodných parkov v Európe je Aqua Park PortAventura Caribe. Túto oázu potápačskej zábavy nájdete v Španielsku, v blízkosti Salou. Tam sú tobogány pre všetky vekové kategórie – od vertikálnych kvapiek až po mierne svahy. K dispozícii je tiež bazén s vlnobitím, priestor na opaľovanie a veľa miest na posedenie pri občerstvení alebo nápoji. Vychutnajte si nejaké dobrodružstvo aj na suchej pôde? Priamo na mieste nájdete aj zábavný park s najvyššou európskou horskou dráhou, ktorá patrí medzi jej vzrušujúce atrakcie. Zostaňte v hoteli PortAventura Caribe & Theme Park, kde sa môžete zabaviť na pláži.
Sol Katmandu Park – Magaluf, Malorka

Povedzte hola do parku Sol Katmandu, jedného z najlepších turistických miest na Malorke. Tento zábavný park sa nachádza v meste Magaluf, len kúsok od rovnomennej pláže. Zahŕňa smiešne zábavný park Katlantis Splash so šmýkačkami, vodnými vedrámi a detskými bazénmi, ako aj zábavný park s jedinečným parkom zážitky ako The House of Illusion, XD Dark Ride a dobrodružná zóna pre soft play. Je to ideálne miesto na návštevu počas celého dňa rodinnej zábavy na slnku. Park má tiež vyhradený hotel; Môžete sa ubytovať v blízkosti akcie v hoteli Sol Katmandu Park & ​​Resort.
Waterworld – Ayia Napa, Cyprus

Nachádza sa v hlavnom meste Cypru, tento aquapark je skvelý pre vodné dobrodružstvo s vašimi kamarátmi, rovnako ako deň vzrušenia s fam. Téma starovekého Grécka tejto atrakcie dáva celému miestu naozaj vzrušujúci pocit, ktorý je autenticky grécky, rovnako ako cartoonishly zábava. So zdanlivo nekonečnou mapou farebných diapozitívov a vodných jázd sa môžete ponoriť, prehltnúť a namočiť si cestu okolo Waterworld k obsahu vášho srdca. Rezervujte si pobyt v neďalekom hoteli, ako napríklad Mon Repos Apartments, aby ste si čo najviac vychutnali snímky a jazdy.
Siam Park – Costa Adeje, Tenerife

Hoci sú geograficky umiestnené v blízkosti severozápadného pobrežia Afriky, Tenerife je súčasťou Európy ako pevninské Španielsko. Takže, samozrejme, pridávame Siam Park do nášho zoznamu top waterparks v Európe. Neustále hlasoval o aquaparku číslo jedna na svete, toto Kanárske ostrovy vodné kráľovstvo je domovom adrenalínu-poháňal tobogány, veľa rodinných zábavných a relaxačných oblastí, ako je rieka Mai Thai. Páči sa nám aj zvuk Champagne Club – prečo neskončiť svoj deň dobrodružstva vo veľkom štýle? Hotel Laguna Park II je ideálnym miestom na rodinnú dovolenku v blízkosti parku Siam.
Aquapark – Faliraki, Rodos

Aquapark robí to, čo hovorí na plechovke a oveľa viac. Vodná ponuka Faliraki má extrémne šmýkačky a jazdu vhodnú pre rodiny, rovnako ako lenivú rieku a bazén s vlnami. Malí darebáci budú milovať pirátsku loď a mini šmýkačky, a dokonca ich môžete pretekať až na dno na hlave prvej jazdy na maturite. Hop na vláčikom preskúmať celý park alebo sa odvážia vziať na čiernu dieru a twister jazdy. Rezervujte si prestávku v neďalekom hoteli, ako je napríklad pláž Evita, a buďte pripravení na snímku svojho života!

Mohlo by sa vám tiež páčiť...