Bývanie

Originálne riešenie pre vaše tienenie – Vertikálne žalúzie

Prirodzené denné svetlo je pre náš organizmus veľmi dôležité. Okrem toho, že podporuje našu bdelosť, významne sa podpisuje aj na našej dobrej nálade a produkcii niekoľkých prospešných hormónov. Z času na čas je ale nutné jeho pôsobenie aj regulovať. Slnečné lúče sú dobrým zdrojom vitamínu D, ale v nadmernom množstve môžu pôsobiť aj negatívne.

Bez ohľadu na dôvod, dokonalý systém tienenia, by mal byť súčasťou každej jednej domácnosti a iných interiérových priestorov, v ktorých sa zdržujeme. Vybrať si na tento účel môžete čokoľvek, na trhu je ponuka široká, no my máme pre vaše tienenie – naozaj originálne a zaujímavé riešenie. Stačí si vybrať vertikálne žalúzie.

Jednoduchý a ľahko ovládateľný dizajn

A to všetko vďaka vysokej kvalite materiálov a bohatej palete farieb. Ide o originálne dizajnové riešenia, ktoré poskytujú ergonómiu a jednoduché používanie. Vertikálne žalúzie sú vo svojom používaní naozaj jednoduché a pohodlné, Hlavným nosným prvkom je jedna lišta, ktorá nesie vertikálne lamely v konkrétnej šírke a dĺžke.

Vedenie týchto uzáverov sa vykonáva pomocou plastového reťazca a lán, ktoré môžu byť umiestnené na oboch stranách štruktúry, ako aj od stredu k okrajom. Retiazkou regulujete uhol natočenia lamiel, čo umožňuje kontrolu nastavenia intenzity svetla. V spodnej časti väčšinou látkových komponentov sú vložené zaťaženia, upevnené pre lepšiu stabilitu a ovládanie plastovou retiazkou.  Ak sa rozhodnete toto tienenie doplniť kvalitnými sieťami proti hmyzu, vaše tienenie bude príjemné aj pri otvorenom okne, v ktoromkoľvek ročnom období.

Tienenie bez zbytočných komplikácií

Všetky žalúzie sú vyrobené väčšinou z netvarovaných vlákien, čím sa zaisťuje ich pevnosť. Vybrať si môžete naozaj rôzne druhy, no najčastejšie sú to:

  • látkové
  • drevené
  • a šnúrové vertikálne žalúzie

Okrem toho sa dajú upraviť aj na špeciálne rozmery okien, čo by ste ale mali nechať radšej na odborníkov profesionálnej firmy. V mnohých prípadoch ich inštaláciu ale zvládnete naozaj aj vlastnými silami.

Jednou z množstva výhod vertikálnych žalúzií je skutočnosť, že v prípade poškodenia alebo zlomenia jednej z lamiel, nie je potrebné meniť celú konštrukciu, stačí nahradiť len jednu poškodenú časť. Nezabudnite si ale pri objednávke premerať a zistiť všetky rozmery, ktoré sú pri výbere vertikálnych žalúzií asi najdôležitejšie.

Elegantný dizajn

S pomocou tohto typu tienenia ho dosiahnete určite. Vertikálne žalúzie sú o jednoduchých a čistých líniách, ktoré v prípade potreby navodia vo vašom interiéri tú správnu atmosféru. Vybrať si ideálnu farbu a vzor je naozaj hračka, rovnako tak aj veľkosť, čo sa veľmi často využíva na veľkých oknách v mnohých spoločnostiach a reprezentatívnych sídlach. S pomocou vertikálnych žalúzií, si ho môžete vytvoriť aj z vášho interiéru. Ide o naozaj inteligentné tienenie, ktoré si môžete kúpiť aj z pohodlia vášho domu.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...