Lifestyle

Online investovanie vám môže pomôcť ochrániť úspory pred infláciou

Práca na internete sa stáva výnosnejšou a pohodlnejšou. Môžete si zarobiť peniaze podľa bezplatného plánu, bez vyčerpávajúcich ciest do kancelárie, radov a iných nepríjemností – ako sú prestoje v dôsledku blokovania spôsobeného epidémiou Covid-19 alebo neočakávané znižovanie počtu zamestnancov.

Doma môžete zarábať desiatkami rôznych spôsobov – od online predaja až po prácu na diaľku v call centre. Ďalším zaujímavým spôsobom, ako speňažiť čas, je online investovanie.

Môžete investovať do rôznych aktív

Populárne spôsoby investovania sú:

1. Investície do nehnuteľností realizované priamo (nákup aktív), ako aj prostredníctvom ETF fondov

2. Nákup akcií a cenných papierov rôznych korporácií – napríklad Amazon, Pepsi, Tesla, Google či Microsoft.

3. Investovanie do komodít je ďalšou populárnou možnosťou. Množstvo investorov nakupuje zlato a striebro. Investovať môžete aj do ropy a ďalších komodít.

4. Ďalšou možnosťou môžu byť kryptomeny, ktoré sú však veľmi volatilné.

Ak chcete začať investovať, stačí vám na začiatok niekoľko desiatok eur, ktoré potrebujete vložiť na investičný účet.

Tipy pre začínajúcich investorov

Pochopenie charakteristík devízového trhu, likvidity a ziskovosti cenných papierov, nehnuteľností alebo akcií bude trvať mesiace alebo dokonca roky praxe.

Je veľmi nebezpečné mať svoje peniaze zainvestované len v nehnuteľnostiach alebo v cenných papieroch jednej spoločnosti, keďže výkyvy ceny a umelé manipulácie môžu pre investora znamenať vážne straty.

Riziko znížite aj tým, že napríklad investujete do viacerých ETF fondov a budete tieto fondy „držať“ dlhšie obdobie.

A ešte niečo: za oveľa lepší a bezpečnejší spôsob investovania sa považujú investície do ETF fondov. ETF obsahuje súbor akcií z rôznych krajín a odvetví.

Aj bez odborného vzdelania sa investovanie stáva pohodlným a dostupným spôsobom zhodnocovania vlastných prostriedkov, takže sa to určite oplatí využiť!

Mohlo by sa vám tiež páčiť...