Cestovanie

Návšteva Írska ako ženy bez sprievodu – žiadny veľký problém

Jednotlivé ženy, ženy cestujúce samostatne, je pre nich problém v Írsku? Vo všeobecnosti nie je. Zatiaľ čo na Zemi sú niektoré miesta, kde by ženy nemali nikdy cestovať samy, z akýchkoľvek dôvodov – Írsko určite nie je jedným z nich. V skutočnosti by Írsko mohlo byť považované za veľmi bezpečné miesto pre ženskú cestujúcu. To však nemení skutočnosť, že jednotliví cestujúci by mali vždy robiť nejakú opatrnosť niekoľkými spôsobmi.

A že ženy sú často zamerané viac ako muži na predátorov.
Zločiny proti ženám v Írsku

Je to nešťastná skutočnosť – sexuálne motivované zločiny proti ženám stále rastú v Írsku. Zatiaľ čo takéto všeobecné štatistiky zahŕňajú veľké množstvo domáceho a manželského zneužívania (a zatiaľ čo nárast môže byť spôsobený aj väčším počtom správ), určite sú to varovanie. Celkovo sa však riziko pre ženy cestujúce v Írsku zdá byť na rovnakej úrovni ako väčšina stredoeurópskych krajín, USA a Kanady. Nikdy by sa však nemalo predpokladať, že Írsko je mimoriadne “bezpečný” cieľ. Fakt: zo všetkých turistov zabitých v Írsku za posledné roky, väčšina z nich bola obeťami dopravných nehôd alebo obeťami iných nehôd. Jedinými obeťami vraždy … boli mladé ženy cestujúce samy v čase smrti. Preto by ste mali prijať bežné opatrenia – rovnaké preventívne opatrenia, ktoré by ste mali dodržiavať v každom meste alebo krajine, do ktorej ste cudzinec.
Postoje k ženám bez sprievodu v Írsku

Možno toto vyhlásenie od kolegyne to sumarizuje: “írsky ľudia môžu byť ohromujúcimi, s ľahkými pochybnosťami, ktoré sa prelínajú do oka a tak ďalej – ale je naozaj ťažké sa ich zbaviť, ak robíte nechcú padať za ich kúzlo! ” Pokiaľ nevyzeráte ako Ripley pripravený brániť “Nostromo” (alebo niečo pretiahnuté dozadu cez plot a potom cez klapku), dostanete rozmer, vyhodnocuje sa na záujmoch a potom sa rozprávate na nejaký bod.

Kedy a ako závisí od lokality, klienta a objemu alkoholu. Keďže niektorí írski muži v takejto situácii sa považujú za Boží dar ženám, odmietnutie alebo nedostatok záujmu niekedy nie je ľahké. Očakávajte zoskupenia “Aw, c’moooon …”
Pohlavie v Írsku

Sex mimo manželstva bol pre väčšinu írčanov anathema až do nedávnej doby, sexuálnej revolúcie, ktorá niekoľkokrát prekročila hranicu Emerald Isle a niekoľko kilometrov. Toto sa v posledných rokoch dramaticky zmenilo. A zdá sa, že sa časť obyvateľstva snaží príležitostne vykompenzovať stratený čas. Bohužiaľ sa zdá, že ani sexuálna výchova ani hygiena neustúpili tomuto trendu. Šanca na chytanie pohlavne prenosných chorôb (STD) je vysoká.

Takže čo robíte – používajte ochranu. V ideálnom prípade priniesť svoje vlastné kondómy sú v Írsku pomerne drahé a nie vždy ľahko nájdené po hodinách. A nikdy sa nespoliehajte na írskeho muža, aby poskytol svoje vlastné. Dokonca aj keby to mohol žiť vo vrecku dlhú dobu, vedľa jeho kľúče od auta a malých zmien, pripravený roztrhnúť na najmenšiu provokáciu. A keby sa veci aj tak pokazili … Buďte si vedomí toho, že v Írsku je k dispozícii núdzová antikoncepcia (aj mimo pult).
Ktorá časť “nie” nerozumie írskemu mužovi?

Írski muži často musia byť opakovane (a niekedy nútene) informovaní, že predmet ich želania nemá vôbec záujem. “Ach, pokračuj, len pre zábavu …” môže byť odpoveďou, ktorú dostanete, keď kategoricky uvádzate, že vo vás nie sú vzbudzované žiadne telesné túžby. Ako keby ste sa utišili vo vyhlásení, ktoré naznačuje, že manželstvo nie je zamýšľané (zatiaľ).

Ak máte pocit, že človek hľadá viac, než ste ochotní dať, povedzte to tak bezvýhradne. Nepokračujte v flirtovaní, staňte sa obchodníkom a pevne. Mohlo by mu to trvať ešte niekoľko pokusov vzdať sa, hoci.

Ak ste prekliaty veľmi hrubým alebo dobre opitým exemplárom írskych mužov, pripravte sa na dôstojné (a bezpečné) ustúpenie. Ak je to potrebné, požiadajte o pomoc. Ľudia niekedy príliš váhajú, aby zasahovali do podnikania iných ľudí, niekedy dokonca ignorujú prebiehajúci trestný čin.

Ale je ľahké hanbiť väčšinu z nich do akcie priamym prístupom. “Mohol by si mi pomôcť prosím …?” Prístup “dievčat v núdzi” skutočne pracuje s väčšinou írskych ľudí.
Čo treba vyhnúť v Írsku

Existuje niekoľko vecí, ktoré by ste sa mohli lepšie vyhnúť, ak cestujete samostatne ako žena v Írsku:

Vyhnite sa zdržanlivosti – ak máte námietky proti akémukoľvek kontaktu, povedzte to jasne a okamžite ho odtrhnite.
Vyhnite sa nejednoznačnosti – používajte jasné, hlasné “nie!” a vhodný reč tela, aby ste sa vyjadrili.
Vyhnite sa opitosti – ak sa stanete bezbranným, ste blázon. Taktiež dávajte pozor na “špičaté” nápoje (aj keď sa vkradnutý vodka často vyskytuje ako dávka flunitrazepamu).
Vyhnite sa fyzickému kontaktu

Mohlo by sa vám tiež páčiť...