Bývanie

To najlepšie krmivo pre vašich miláčikov

Dokonca aj najskúsenejší chovateľ sa môže stratiť medzi rôznymi značkami a typmi suchých jedál, na ktorých by si mali pochutnať vaši domáci miláčikovia. Je dosť ťažké jednoznačne určiť, ktoré krmivo je lepšie, pretože každý pes má svoje vlastné chute, v súlade s ktorými je vybraná potravina najlepšia, čo si samozrejme musíte odsledovať. Existujú však určité základné kritériá, ktoré vám pomôžu si vybrať značku s potrebnou sadou prísad v kompozícii.

Aké potraviny vaše zvieratko potrebuje

Ak váš pes nemá žiadne zdravotné problémy, bežné plnotučné krmivo naplní tie najväčšie očakávania. Terapeutická výživa by sa mala kúpiť v prípade chorôb, napríklad u zvierat s artritídou, s problémami s trávením a tendenciou k alergii. Rovnako špeciálne by ste mali pri výbere krmiva postupovať aj vo vyhľadávaní najlepších granúl pre sterilizované mačky.

Pri výbere krmiva je dôležitých veľa faktorov – nutričná hodnota, chuť, tvar a štruktúra granule, hodnoty a iné ďalšie. To, čo vyhovuje vášmu priateľovi, nemusí ale nutne vyhovovať vášmu domácemu miláčikovi. Pes a mačky potrebujú špeciálne krmivo!

Na začiatok si kúpte malé balíčky rôznych krmív, aby si sám maznáčik vybral to, čo má rád a bude mu skutočne aj dlhodobo chutiť. Kvalita krmiva takejto potravy obsahuje všetku potrebnú zeleninu, ktorú pes nebude jesť ako čerstvú, ale pre jeho telíčko je dôležitá. Začnite s týmto spôsobom výberu krmiva už v prvých dňoch života psíka. Nutrične hodnotné granule pre šteniatka si vyberte podľa vášho uváženia a nebojte sa občas aj experimentovať pre zmenu chute.

Veľkosť psa je dôležitá

Veľkosť psa je pri výbere krmiva tiež dôležitá. Majitelia stredne veľkých plemien toto kritérium striktne riešiť nemusia, ale pre miniatúrne a naopak veľké zvieratá je lepšie nakupovať potraviny špeciálne vytvorené s ohľadom na ich charakteristiky a stavbu tela.

Ak si vyberiete krmivo s veľkými granulami, malému psíkovi asi radosť moc neurobíte. Niektoré plemená zas potrebujú viac vápnika, takže práve tieto potraviny pre psy rôznych veľkostí sú najlepšou voľbou pre ich dôkladnú starostlivosť. Dobrou správou je, že podľa týchto parametrov si ho môžete vybrať už aj online!

Mohlo by sa vám tiež páčiť...