Lifestyle

Najlepšie čaje na chudnutie


Zelený čaj
Existujú určité dôkazy, že zelený čaj, ako čierny čaj, môže pomôcť ľuďom schudnúť – vďaka antioxidačným zlúčeninám nazývaným katechíny, ktoré sa nachádzajú v listoch suchého zeleného čaju. “Katechíny v zelenom čaji môžu stimulovať sympatický nervový systém s cieľom zvýšiť výdavky na energiu a podporiť oxidáciu [rozklad] tukov,” vysvetľuje Stefanie Mendez, spol., Spolumajiteľka spoločnosti Matriarch, ženská fitness a nutričná služba. “Niektoré výskumy naznačujú, že dlhodobá spotreba katechínov môže dokonca znížiť riziko ochorenia srdca zabránením tvorby LDL cholesterolu, čo je hlavná príčina aterosklerózy alebo upchatých tepien, ako aj zníženie telesného tuku.” McDaniel odporúča piť na najmenej štyri šálky bežného zeleného čaju (nie dekaf), aby ste získali výhody.

“Na rozdiel od zeleného alebo čierneho čaju, listy bieleho čaju nie sú oxidované, a preto si zachovávajú vysokú koncentráciu katechínov.” “Katechíny v bielom čaji môžu zvýšiť metabolizmus a podporiť stratu brušného tuku a telesnej hmotnosti. Rovnako ako zelený čaj, kombinácia katechínov a kofeínu pracuje synergicky na podporu chudnutia. “Takže opäť sa rozhodnite pre kofeín. Nepoužívajte ju priamo pred posteľou.

“Flavonoidy nájdené v harmančekovom čaji môžu podporiť relaxáciu a pomôcť jednotlivcom zaspávať rýchlejšie,” hovorí McDaniel. “Je dobre známe, že deprivácia spánku bráni progresiu úbytku hmotnosti. Takže ak jednotlivci dokážu vyliečiť viac Zzzov pri praní harmančeka pred spaním, môžu im nepriamo pomôcť schudnúť. “Keď ide o spánok, je to všetko o rutinnej práci – urobte si tento šálka harmančeka časťou vášho nočného rituálu pred spánkom.
Súvisiaci: 8 najlepších lehátok pre chudnutie
Oolong čaj

Rovnako ako zelený a čierny čaj, oolong tiež obsahuje čajové polyfenoly, ktoré by mohli priniesť zdravotné výhody. “Podobne ako v prípade zeleného čaju sa odporúča, že čaj z oolongu by mohol znížiť obsah telesného tuku a znížiť telesnú hmotnosť prostredníctvom zlepšenia metabolizmu tukov,” hovorí Mendez. “Niektoré malé štúdie tiež ukazujú, že čaj oolong môže mierne zvyšovať metabolizmus o zhruba 3 percentá, aj keď je potrebný ďalší výskum, aby sa zistilo, či ide o krátkodobý metabolizmus, alebo má dlhodobejší účinok.” Výskumníci si tiež nie sú istí, či to zvýšenie metabolizmu je spôsobené antioxidantmi obsahujúcimi oolong alebo kofeín – a tak pokračujte a kupte si aj oolong kofeín.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...