Cestovanie

Magický Island

Island je populárny. Uviazaný uprostred severného Atlantiku je tento drsný ostrov s neuveriteľnou krajinou a dobrodružnými aktivitami jedným z najhorúcejších turistických destinácií. A s novými atrakciami na skúsenosti a málo navštevovanými miestami na objavovanie, spolu s rýchlo sa rozvíjajúcou scénou v Reykjavíku, bude 2018 ešte lepší čas na návštevu. Tu je šesť dôvodov, prečo.
1. Teraz môžete ísť do ľadovca

Návštevníci Islandu prechádzali po celé ľadovce už celé roky. Teraz sa však môžu skutočne pustiť do jedného. Hneď na Langjökull, vo vzdialenom okrese západného Islandu, ktorý je vzdialený dve hodiny jazdy od Reykjavíku, stovky bláznivých vizionárov strávili niekoľko posledných rokov kopaním tunelu, ktorý vedie 500 m do ľadovca. Je to celkom tajomný pocit putovania po celom zhutnenom snehu, ktorý váži nad vašu hlavu, ale rýchlo sa rozptýlí prekvapivo modrý ľad, ktorý leží v najhlbších častiach tunelu.

2. Reykjavík rastie do potravín …

Reykjavík bol vždy prekvapivý mestský prelom, legendárny pre svoje večerných večierkoch, ktoré využívajú maximum letného nekonečného denného svetla. Ale teraz je jeho kulinárska scéna dobehla, rovnako, so sofistikované reštaurácie vyskakovanie po celom meste. Matur og Drykkur je výnimočný pre nový nordický twist, ktorý dáva tradičné (a dosť nezvyčajné) islandské jedlá, ako je treska a pstruha, ktorý sa fajčí nad ovčím trupov. Skal!!, Ktorý sa začal koncom minulého roka v hlavnom potravinárskom sále Hlemmur Mathöll, šéfkuchári vykopávajú výklenok pre ich použitie vo fľašiach vo väčšine svojich varení.

6 dôvodov, prečo by ste ešte mali navštíviť Island v roku 2018: Islandské typické sušené ryby (Hardfiskur) s chlebom a maslom. Uhorka typická sušená ryba (Hardfiskur) s uhlím a maslom ©
3. … a islandské pivo sa odrazí

Je tu tiež niečo, čo sa deje na Islande, čo je snáď prekvapujúce, pretože zákaz piva bol zrušený až v roku 1989. Môžete si odkopať rúntur, samotný Reykjavík, ktorý sa preháňa na mikrobrewerku Bryggjan Brugghús predtým, ako vyskúšajte jednu zo štrnástich pív na kohútiku Skúli Craft Bar alebo desať pivných degustátorov v blízkej MicroBar. Craft-ale fanúšikovia budú tiež chcieť vyskúšať lávovo-údený stout v novej otváracia miestnosti v Ölvisholt Brugghús, v blízkosti sopky Hekla.

4. Môžete sa ponoriť do najnovších izbových horských prameňov

Modrá lagúna je oprávnene najobľúbenejšou atrakciou Islandu, geotermálnym zázrakom mliečno-modrej vody a bavlnenej oblaky pary. Vždy je však zaneprázdnený a často si ho môže rezervovať. Až do konca minulého roka bola jedinou možnosťou nájsť jeden z prírodných prameňov krajiny, zvyčajne zastaraný v údolí niekde – atmosférický, no nie veľmi pohodlný. Teraz však môžete oddýchnuť deň v Kraume, elegantnom a sofistikovanom geotermálnom komplexe deväťdesiat minút severovýchodne od Reykjavíku. Jeho päť bazénov je napájané Deildartunguhverom, najsilnejším horúcim prameňom v Európe a je ochladzované na teplotu, ktorá je vhodná na kúpanie ľadovou vodou z Rauðsgil.

5. Môžete preskúmať zabudnuté kúty krajiny

Väčšina návštevníkov sa drží na juhozápadnom pobreží Islandu, takže rýchlo stratíte davy, ak sa odvážite ďalej od hlavného mesta. V odľahlých východných fjordech môžete stráviť deň prechádzaním čiernymi pieskovými plážami alebo sledovaním divých sobov bez toho, aby ste videli ďalšiu dušu. Rybárske dediny tu len začínajú objímať cestovný ruch, takže pravdepodobne budete mať pocit, ako by ste prelomili novú pôdu, ak idete na hlbokomorský rybolov v Breiðdalsvíku (počet obyvateľov 139) alebo sa vydajte na výlet loďou z Djúpivoguru do Papey, ostrov, kedysi doma mníchom, ale teraz kolonizovaný stovkami pukov a spiacich pečatí.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...