Bývanie

Jarné upratovanie jednoducho

Kvety kvitnú vonku, ale vo vnútri to vyzerá trochu temne. Nechajte oživenie prírody inšpirovať vás, aby ste začali nový domov vo svojom dome.

1. Skôr než vyčistíte
Predtým, než začnete hádzať do špinavého diela, uistite sa, že váš dom je zbavený zbytočného neporiadku. Použite projekt čistenia ako impulz, aby ste sa zbavili všetkého, čo vaša rodina nepoužíva. Od starodávneho oblečenia až po dekoratívne doplnky minulého roka, vyčistenie starých bude mať za úlohu čerstvý, čistý štart so sezónou. Darujte akékoľvek predmety, ktoré sú v dobrej kondícii, alebo zvážte využitie krásneho počasia na to, aby ste mohli predávať garážový predaj.

2. Zozbierajte svoje spotrebiče na čistenie
Pred začiatkom práce sa uistite, že máte všetky čistiace prostriedky, ktoré budete potrebovať pre svoj projekt čistenia. Zatiaľ čo je ťažké určiť jednoúčelový zoznam čistiacich spotrebičov, ktorý bude fungovať pre každý dom, niektoré základy vám pomôžu. Uistite sa, že máte utierky z mikrovlákna, sprej na poprašovanie, odpadkové vrecká, všestranný čistiaci prostriedok, špongie, papierové utierky a rukavice. Ak chcete zistiť, čo ešte budete potrebovať, pozrite sa na povrchy, ktoré budete čistiť, a urobte si nákupný zoznam dodávok, ktoré musíte získať pred začiatkom projektu.

3. Vyčistite vzduch
Len preto, že to nevidíte, neznamená, že to nebude potrebné vyčistiť. Jar je skvelý čas na zváženie spôsobov, ako dostať vzduch do vášho domáceho čistiaceho prostriedku. Zvážte začlenenie niektorých izbových zariadení na čistenie vzduchu do domáceho zariadenia alebo investujte do čističa vzduchu. Čističe vzduchu dokážu odstrániť zápach a znížiť alergény, ktoré na jar môžu byť obzvlášť obťažujúce pre citlivých rodinných príslušníkov.

Je tiež vhodný čas na kontrolu registrov klimatizačných zariadení. Vymeňte filtre každé tri mesiace. Ak filter vyzerá o niečo horšie na opotrebenie, vymeňte ho teraz.

4. Rozdeľte a preveďte
Každý čistiaci projekt môže byť ohromujúci, ak ho nerozdelíte na menšie časti. Rozhodnite sa, ktoré priestory budete čistiť, a urobte plán útoku na realizáciu tohto projektu. Ak vám vaša rodina pomôže, zvážte pridelenie miestnosti na člena rodiny, aby ste pomohli pri distribúcii diela.

5. Zapojte celú rodinu
Nájdite spôsob, ako urobiť jarné čistenie rodinného projektu. Nájdite si deň, kedy sú všetky plány jasné, a urobte rodinný termín pre jarné upratovanie. Plánujte, ktorý bude čistiť, ktoré oblasti, a urobiť to zábavné začlenením hudby, občerstvenie a špeciálny obed alebo večeru. Otočte svoj jarný projekt čistenia do rodinného rituálu, ktorý môžete každý rok obnoviť. Oceníte si dobré spomienky a nastavený čas na hlboké ponorenie do domácich projektov.

6. Vytvorte plán čistenia
Teraz, keď máte čistý štart pre jarnú sezónu, pokúste sa nájsť spôsob, akým môže vaša rodina udržiavať lepšiu starostlivosť o domácnosť. Uskutočnite čistiaci plán a rovnomerne prideľujte domácnosti členom rodiny. Držte členov rodiny zodpovedných tým, že si ponecháte kópiu plánu v chladničke alebo v tabuľke, a snažte sa, aby ste sa každý týždeň držali.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...