Cestovanie

Dovolenka na Kube

Počas môjho nedávneho výletu na Kubu som mal to šťastie, že si môžem vychutnať jeden z najväčších pokladov mojej vlasti: šumivé vody na pláži Varadero. Aby som si skutočne odpočinul a užíval si svoj čas, rezervoval som si trojdňový pobyt v Barcelo Solymar. V tomto príspevku zdieľam svoje názory a najlepšie momenty v tomto štvorhviezdičkovom hoteli all-inclusive, ktorý dokázal, že vynikajúca dovolenka na pláži je možná aj na základe rozpočtu.

 

Existuje veľa vecí, pre ktoré človek túži, keď za chvíľu navštívi svoju vlasť; znalosť ľudí, jedlo, krajinu, hudbu. Okrem toho všetko, pocit tepla slnka a potešenie položiť na úžasný úsek pláže bolo jedným z okamihov som sa tešil na najviac.

 

V duchu odpočinku v blízkosti jemných pieskov a čistých vôd som sa rozhodol nájsť útočisko v jednej z najznámejších a najkrajších pláží na ostrove: Varadero. Keď som hľadal príjemné a príjemné miesto, kde by som mohol pracovať na svojom opálení a tiež sa oddávam na zábavné vodné športy a lenivé uspokojenie služby all-inclusive, Barcelo Solymar dokázal sľubnú možnosť, ktorá nesklamala.

 

Počas môjho nedávneho sviatku som si užil trojdňový útek v rámci ubytovacieho zariadenia Barcelo. Od oddychu na pláži a zúčastňovať sa vodných športov na vychutnávaní chutných jedál v reštauráciách a tancoch pozdĺž tropickej hudby na kabaretnej show, bol môj čas na all inclusive barcelo Solymar plný zážitkových momentov a šťastných spomienok. Pre tých, ktorí by chceli poznať nehnuteľnosť z pohľadu jedného z jej najnovších hostí, v tomto príspevku vám poskytnem podrobnosti o svojom pobyte v hoteli.

 

Ako rodák z Havany, ktorý mal rôzne príležitosti navštíviť Varadero, cesta z hlavného mesta do plážového uzla nebola nová skúsenosť. Napriek tomu sa to určite ukázalo ako očarujúce.

 

Na cestu do Barcela Solymar z Havany som rezervoval miesto v klimatizovanom autobusu Transtur. Okrem pomerne rýchleho a veľmi bezpečného jazdy do Varaderu, táto služba zahŕňa turistického sprievodcu, ktorý dáva cestujúcim podrobné informácie o každom významnom mieste na ceste. Naša veľmi priateľská sprievodca, Raul, nechajte nás v zvedavých faktoch o každej jednej z pamiatok (niektoré, o ktorých som ešte predtým nepočul!); od starého Havany a pláže východnej Havany po zeleň provincie Mayabeque a kúzlo mesta Matanzas.

 

 

Autobus vykonáva iba jednu zastávku počas dvoch a pol hodiny-výlet, ale to je možno najväčší vrchol cesty. Pred zastavením v bare, ktorý je známy svojimi lahodnými pina coladami nazývanými “El penon del fraile”, autobus premáva pomaly okolo najvyššieho kubánskeho mosta: Puente de Bacunayagua. Nachádza sa 110 metrov nad údolím Yumuri, úžasný most ponúka bezkonkurenčné výhľady na surový prírodný palmový strom.

 

Ak sa vám nepodarí tentokrát dokonalý záber, bude to jednoduchšie na ceste späť, pretože autobus zastaví v inej kaviarni, ktorá sa môže pochváliť privilegovanou pozorovacou palubou, s nádherným výhľadom na údolie aj most.

 

 

Keď sme dorazili na pozemok, slunné a upokojujúce prostredie Varadero už bolo na nás vnucované. Svetlá farba, zdobená krásnymi rastlinami, kaskádovito prechádzajúcimi do dolnej úrovne hotela, nás pozdravila priateľskou a príjemnou atmosférou.

 

Barcelo Solymar je súčasťou komplexu Varadero Resort Barcelo, ktorý sa nachádza priamo na ohromujúcom úseku pláže. Táto nehnuteľnosť je jednou z troch, ktorú otvorila španielska hotelová skupina Barcelo Group, ktorá sídli na Malorke. Hotel Barcelo Solymar sa nachádza v pešej vzdialenosti od svojho dvojitého majetku Occidental Arenas Blancas, ďalšieho očarujúceho štvorhviezdičkového miesta. Ako hosť hotela Barcelo Solymar máte právo využívať zariadenia oboch nehnuteľností, vrátane bazénov a plážových plôch a reštaurácií.

 

Len kroky vedúce k registrácii, okná od podlahy až k stropu nás obľubujú nádherným výhľadom na veľký komplex hotelov. Už sme sa snažili potápať, dostali sme naše kľúče na recepcii a my sme boli okamžite odvezený do našej oceánskej miestnosti na rýchlu zmenu.

 

V hoteli sa nachádzajú dve formy ubytovania: štýlové izby v hlavnej budove a bujné bungalovy, ktoré sú ideálne pre rodiny s deťmi vďaka dodatočnému priestoru a vybaveniu, ktoré zahŕňajú kuchynku a strednú obývaciu izbu. Ako som cestoval vo dvojici, rezervoval som si prednosť rezervovať izbu v hlavnej budove.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...