Bývanie

Dôležité kritériá, ktoré spĺňa len tá najlepšia sedačka

Hovorí sa, že pohovka by sa mala vybrať ako piaty bod, tie prvé štyri sú podlaha, steny a ich farba, osvetlenie a nábytok. Až potom by sa mala kupovať vhodná sedacia súprava, ktorá bude zohľadňovať všetky nasledovné faktory.

Na to, aby sa naše telo po usadení do nej cítilo pohodlne, musia skutočne dobrí dizajnéri a výrobcovia disponovať maximálnou znalosťou o každom jednom detaile, ktorý sa týka týchto doplnkov interiéru. Urobte si test a overte si spolu s našimi informáciami, či tá vaša spĺňa aspoň niektoré z nich a možno to bude zároveň dôvod, prečo premýšľať nad novou sedačkou s lepšími vlastnosťami.

Konštrukcia pohoviek

Príslušný dizajn pohovky určuje jej spoľahlivosť a trvanlivosť. To znamená, že tie najlepšie sedačky musia byť spoľahlivé a trvanlivé. Vyznačujú sa jednoduchosťou konštrukcie, nad ktorou jej výrobcovia pracujú so znalosťami všetkého druhu. Každý detail je starostlivo premyslený, každé rozhodnutie je diktované pracovnými skúsenosťami, vďaka čomu sa môžete spoliehať na najvyššiu kvalitu.

Najdôležitejšie vlastnosti dobrej sedačky na mieru

Rám je základ. Rám sedacej súpravy by mal byť vyrobený z vysoko kvalitného materiálu, ktorým je najčastejšie drevo a poprípade kov. Drevo musí byť ale na tieto účely dôkladne vysušené, čo vám v budúcnosti zaručí jeho vyššiu pevnosť a stabilitu pohovky. Toto drevo by malo zodpovedať aj hygienickým normám a osvedčeniam.

Sedacie súpravy sú určené nielen na posedenie, ale v mnohých prípadoch aj na spanie a pohostenie väčšieho počtu ľudí. Plnohodnotný odpočinok a pohodlie zaručuje ich kvalitná výplň. Každý zákazník by ale mal brať ohľad aj na svoje individuálne potreby, ktorými sú najčastejšie:

  • hmotnosť
  • vek
  • preferencie tuhosti

Najväčšie uspokojenie vám ale prinesie sedačka, ktorú vám výrobca zhotoví na mieru, požiadanie a podľa špecifických potrieb.

Mechanizmus transformácie

Jednou z hlavných konštrukčných výhod pohoviek sú pohodlné a ľahko použiteľné transformačné mechanizmy. Patrí sem možnosť úložného priestoru, rozloženia a prispôsobenia operadiel.

Dobrá pohovka by mala byť pohodlná z rôznych hľadísk, a preto by všetky jej komponenty mali byť funkčné. Podrúčky na pohovkách musia byť naozaj pohodlné a praktické. Tenké drevené lakťové opierky vizuálne uľahčujú vzhľad celej konštrukcie a zaberajú malý priestor. Širšie podrúčky sú naopak o vyššom komforte pri sedení. Doplniť sa to samozrejme dá aj vankúšom.

Ak by ste takúto sedačku v obchode nenašli, nechajte si urobiť tú svoju špecifickú a na mieru, kde budete vedieť o všetkých dôležitých vlastnostiach použitých materiálov a zvolíte si optimálne rozmery. Tip sme vám dali.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...