Lifestyle

Chcete začať podnikať? Toto vám pomôže rozbehnúť váš biznis

Niektoré ženy sa po návrate z materskej dovolenky nerozhodnú vrátiť do predchádzajúceho zamestnania, ale rozhodnú sa pre podnikanie. Ak je to aj váš prípad, poradíme vám, ako rozbehnúť biznis úplne od nuly.

Dajte si svoju spoločnosť založiť 

Ak sa nevyznáte v zákonoch a chcete sa vyhnúť byrokracii na úradoch, ktorej by ste sa nevyhli, ak by ste si chceli založiť vlastnú s.r.o. úplne samy, odporúčame vám dať si svoju spoločnosť založiť. Na Slovensku nemáte problém nájsť firmy, ktoré majú bohaté skúsenosti so zakladaním nových spoločností a okrem toho predávajú aj ready made spoločnosti. Tie sú určené pre nedočkavých podnikateľov, ktorí chcú podnikať v priebehu pár hodín.

Keď si dáte svoju spoločnosť založiť, máte istotu, že všetky potrebné dokumenty budú dodané a nič neohrozí štart vášho podnikania. Takúto pomoc ocenia najmä podnikatelia, ktorí ešte nikdy nepodnikali, resp. nemajú nikoho, kto by im v tomto smere poradil. 

Šetrite s virtuálnou kanceláriou 

V začiatkoch vášho podnikania určite nevyužijete kancelárske priestory. S najväčšou pravdepodobnosťou budete začínať sama, resp. budete mať jedného zamestnanca (napríklad partnera, súrodenca), ktorý vám bude pomáhať. Aby ste ale ušetrili na kancelárskych priestoroch, ktoré nie sú také lacné, ako by ste si mysleli, nájdite si virtuálnu kanceláriu. Virtuálne kancelárie vám výrazne ušetria náklady na prevádzku kancelárskych priestorov. Mesačne vás táto služba bude stáť pár desiatok eur, zato prenájom kancelárskych priestorov by vás stál až niekoľko stoviek eur mesačne. Rozdiel, nemyslíte?

Ak chcete úspešne rozbehnúť svoj vlastný biznis, odporúčame vám dať si založiť vlastnú spoločnosť a namiesto drahých kancelárskych priestorov si prenajať virtuálnu kanceláriu. Poskytovatelia virtuálnych kancelárií vám dokonca poskytnú možnosť prenajať si zasadacie priestory, ak by ste náhodou potrebovali rokovať s klientmi a miestne reštaurácie by vám nevyhovovali.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...