Bývanie

Biela šalvia – silná na očistnú energiu

Negatívne energie je všade okolo nás. Drží sa najmä na miestach, kde je napätie, stres, choroba. Môžeme si ju jednoducho tiež vziať so sebou z miesta, ktoré je negatívnou energiou priamo nabité. Mali by sme sa ju zbavovať skôr, ako nás samotné dostane. Jednou z najsilnejších prírodných obrán proti negatívnym energiám je biela ŠALVIA. Tu sú spôsoby, ako ju možno v procese očisťovania použiť.
1. Vydymovanie

Ide o starobylý šamanský proces. Biela šalvia je natoľko silná očisťujúce bylina, že dokáže svojim dymom negatívnu energiu uvoľniť a “odniesť” ju preč. Na očistenie – vyfajčení priestoru stačí zapáliť zmotok usušenej bylinky, sfúknuť a nechať tlieť. Zmotok je dobré položiť na žiaruvzdornú podložku. Alternatívou ku kúskom môže byť kadidlo z uhlia určené na vykurovanie (pozor – nesmie ísť o drevené uhlie používané pri grilovaní). Stačí ho vložiť do kadidelnice, zapáliť a vo chvíli, keď uhlie žhne, posypať ho pár štipky usušené šalvie. Ak chcete zbaviť tiež seba negatívne energie, nechajte prejsť dym cez vaše telo po dobu niekoľkých minút (jednoducho rúk nasmerujte dym k sebe). Ďalším dobrým spôsobom je umiestniť nádobu s tlejúci šalviou na podlahu a postaviť sa nad ňou. Vo chvíli pocitu ľahkosti môžete vykurovaní seba samého ukončiť.
2. Šalviová kúpeľ

Kúpeľ má podobné účinky ako vykurovanie, len vedie k očisteniu energiou cez vodu namiesto vzduchu. Kúpte si pár balíčkov sušené alebo čerstvé šalvie. Dajte veľký hrniec s vodou na sporák a priveďte ju k varu. Zabaľte bylinky do bavlnenej plienky, aby sa zabránilo listom “vybuble” von. Hoďte zväzok do hrnca a znížte teplotu. Varíme odvar z bylín po dobu asi 5 minút, potom odstavte a nechajte lúhovať ďalších 15 minút. Tento odvar prilejte do vašej kúpeľa. Pridajte hrsť soli, ktorá vám pomôže extrahovať negativitu a očistiť vás. Po dobu 15 minút v kúpeli relaxujte.
3. Šalviový olej

Niekedy negativita pochádza zvnútra; zlé spomienky a negatívne emócie sú živnou pôdou pre vzkvet negativity. Vytvorte si šalviový olej zmiešaním ¼ šálky olivového oleja s 1 čajovú lyžičku esenciálneho šalviového oleja. Uchovávajte olej vo fľaštičke pre chvíle, kedy vás “prepadne” negativita. V tú chvíľu si vtierajte olej do pulzujúcich bodov a do stredu vášho čela. Šalviový olej pomôže “vytiahnuť” negatívnu energiu a uvoľní vás.
4. Pravidelnosť

Očisťovanie priestoru či seba samého môžete praktizovať podľa potreby, alebo aj denne ako prevenciu. Malo by sa stať bežnou súčasťou vašej osobnej duchovnej hygieny.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...