Bývanie

Bezpečné hračky pre vaše ratolesti

Rodičia sa snažia svojim deťom kúpiť množstvo hračiek, aby sa dieťa dokázalo zahrať dlhší čas. Málo rodičov si ale neuvedomuje, že toto nie je ten správny spôsob. Dieťaťu samozrejme môžu kupovať hračky. Treba však ukorigovať množstvo a kupovať len tie hračky, ktoré neobsahujú veľké množstvo malých nebezpečných súčiastok.

Elektrické štvorkolky

 Každé dieťa, najmä však chlapci, túžia mať vlastné vozidlo, s ktorým by sa mohli doviezť kam len chcú. Samozrejme na vlastný automobil alebo na šoférovanie skutočného auta si budú nejaký ten rok musieť počkať. Určite však svoje ratolesti potešíte novými elektrickými štvorkolkami, ktoré spĺňajú všetky bezpečnostné parametre. Je dobré, ak si vyberiete od tých predajcov, ktorí poskytujú záručný, ale i pozáručný servis. Každá hračka, aj tá najlepšia, sa môže pokaziť. Niekedy môže byť príčinou práve zaobchádzanie dieťaťa, preto je dobré, aby boli nové štvorkolky v záruke.

V ponuke elektrických štvorkoliek nájdete aj elektrické traktory. Ak váš syn túži skôr po elektrickom traktore, uprednostnite skôr túto hračku.

Hračky pre dievčatá 

Elektrické štvorkolky, motorky a traktory sú skôr hračky pre chlapcov. Ktoré bezpečné hračky by ste ale mali kupovať dievčatám? Určite domčeky pre bábiky vyrobené z certifikovaných materiálov, ktoré neohrozujú zdravie detí. Sú vyrobené z takých materiálov, ktoré nevyvolávajú alergické reakcie pri kontakte s pokožkou.

Medzi bezpečné hračky patria aj kuchynky, kočíky pre bábiky, väčšie bábiky s minimom malých kúskov a hlavne drevené stavebnice. Najlepšie hračky pre dievčatá sú a vždy budú bábiky.

Drevo je najbezpečnejším materiálov vo všeobecnosti.

Ak máte malé detičky, uprednostnite drevené skladačky na rozvoj motoriky a drevené stavebnice.

Ak chcete bezpečné hračky pre svojich potomkov, vyberajte ich od overených internetových hračkárstiev alebo sa zamerajte na hand made výrobcov bezpečných hračiek.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...