Krása

Bambucké maslo: 6 spôsobov použitia prírodného

Predstavte si zázračný krém, ktorý môže zbaviť suchosť, minimalizovať strihy, upokojiť vyrážky, oživiť vlasy a dokonca znížiť zápal pokožky. Teraz si predstavte, že táto krása salva je široko dostupná a stojí menej ako libru kávy. To je bambucké maslo v skratke, krémová šalvia zozbieraná zo semien afrického biskupa. Je všestranná, extrémne hydratačná a úplne prirodzená – inými slovami, nová koža je BFF. Časopis Allure vyhlásil: “Starý otec všetkých ingrediencií krásy.” Tu je, čo potrebujete vedieť.

Rôzne tvary pokožky natierané bambusové maslo na drevenom stole Vitacost.com/blog
Čo je bambucké maslo?

Bambucké maslo, ktoré je bohaté na vitamíny A, E a F, bolo po počiatku potiahnuté svojimi vlastnosťami proti starnutiu. Používa sa tiež na liečbu oderu; zmierniť spálenie a vyrážky; utiecť uhryznutie hmyzom; a zmierniť svalovú únavu a artritídu. Jeho liečivé kotle sa môžu pripísať niekoľkým mastným kyselinám a rastlinným sterolom, ako je kyselina olejová, palmitová, stearová a linolénová, ako aj množstvo bioaktívnych látok. Štúdia publikovaná v časopise Journal of Oleo Science zistil, že bambucké maslo je významným zdrojom protizápalových látok.
Najlepšie kúpte

Choďte na nerafinované bambucké maslo, čo znamená, že bola extrahovaná ručne a udržať tučné výhody tuku neporušené. Techniky chemickej extrakcie môžu ohroziť účinnosť prísad, spôsobiť rýchlejšiu oxidáciu a zanechať zvyškové chemické látky.
Šesť istých spôsobov, ako bambucké maslo, robia dobré telo
1. Zmierňuje popáleniny

Dostali ste príliš dlho na slnku a teraz máte pľuzgiere? Vďaka jeho protizápalovej kvalite môže byť bambucké maslo efektívnym liečením proti slnečnému žiareniu. Aplikujte na surovú alebo odlupujúcu sa kožu a nechajte ju pracovať v jej mágii.
2. Zmäkčuje popraskané päty

Letný čas prináša radosť žabky a bosé nohy spolu so svojím súvisiacim nemesis, popraskané päty. Neustále vystavenie vzduchu spolu s búdaním pate na zemi vysušuje kožu a vedie k múčnatkam a prasklinám. Intenzívne zvlhčujúce, bambucké maslo stúpa na výzvu nadmernej suchosti. Skúste na: V noci naneste na vrstvu bambuckého masla do podpätkov a potom zakryte socke, keď spíte a utesnitete vlhkosť.
3. Bojuje s frizom

Bambucké maslo nie je len pokorou pre pokožku, je skvelé pre oživenie poškodených vlasov. V africkej kultúre sa bežné maslo bežne používa na zlepšenie frizu, zníženie poškodenia a zjemnenie vlasovej pokožky. Vyskúšajte bambucké maslo ako kondicionér alebo liečebnú procedúru na jemné, zvládnuteľné kostičky.
4. Pampers vaše pucker

Bambucké maslo je plné vitamíny A a E, ktoré oboch upokojujú a zvlhčujú popraskané pery. Bambucké maslo sa môže priamo aplikovať na suché perie – alebo sa pokúsite pripraviť vlastný balzam na pery zmiešaním bylinného masla s éterickým olejom podľa vášho výberu.
5. Upokojuje plienkovú vyrážku

Bázové maslové protizápalové látky spôsobujú nepríjemné výruty akéhokoľvek druhu, najmä plienkový ráz. Tonizuje červenú reaktívnu pokožku a neobsahuje žiadne prísady, ktoré by mohli vyvolať citlivé dno dieťaťa.
6. Znižuje jazvy

Lúče sú v podstate poškodené pokožky v zúfalej potrebe kolagénu. Vitamín A v bambuckom masle môže zvýšiť hladinu kolagénu a pomáha minimalizovať zjazvenie. Pokiaľ ide o tvrdé jazvy, pokúste sa dvakrát až trikrát denne aplikovať bambucké maslo na pokožku. Alebo sa sem dostať skôr: maslo z bambusu možno použiť aj na rany, aby sa zabránilo tvorbe jazvy.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...