Zdravie

Áno, diéta Keto vás môže ovplyvniť

Ak uvažujete o tom, že sa pokúsite diétu keto na chudnutie, pravdepodobne ste počuli o niektorých menej príjemných vedľajších účinkoch, ktoré by ste mohli na začiatku zažiť, ako napríklad „keto chrípka“. je, ako keto diéta ovplyvňuje vaše obdobie. Aj keď tento stravovací plán ovplyvňuje každú ženu inak, tu je spodný riadok: Nebuďte šokovaní, ak si všimnete určité zmeny počas „tej doby v mesiaci“.

 

Ako ste si možno vedomí, keto diéta je low-carb, high-tuk stravy. Chystáte sa do ketózy – stav, v ktorom vaše telo dostane energiu z tukov namiesto sacharidov – môže často spôsobiť rýchle chudnutie. Ale ak začnete schudnúť rýchlo, vaše voľné nohavice nemusia byť jedinou okamžitou zmenou, ktorú vidíte. Výskum ukázal, že rýchle uvoľňovanie libier môže viesť k prudkým poklesom estrogénu. To môže potenciálne spôsobiť nepravidelné obdobia na začiatku vašej keto diéty, najmä ak stratíte veľa hmotnosti vo veľmi krátkom čase.

 

V niektorých prípadoch môžu ženy dokonca zaznamenať amenorea – abnormálnu neprítomnosť menštruačného cyklu počas troch mesiacov alebo viac – a to pri dodržaní veľmi nízko sacharidovej diéty, ako je keto,.

 

“Najčastejšou príčinou amenorey je hypotalamická amenorea, spôsobená príliš malým množstvom kalórií, príliš málo sacharidov, úbytok hmotnosti, stres alebo príliš veľa pohybu,” píše Dr. Brown pre Healthline. “Amenorea sa vyskytuje v dôsledku poklesu hladiny mnohých rôznych hormónov, ako je gonadotropín uvoľňujúci hormón (GnRH), ktorý začína menštruačný cyklus.”

 

Nepravidelné alebo zmeškané periódy nie sú jedinými zmenami, ktoré ženy zažili pri sledovaní keto diéty. Podľa summitu v Keto, iné ženy uviedli, že vidia ľahšie alebo ťažšie obdobie, keď prvýkrát začínajú na stravovacom pláne. Iní však videli, že ich obdobie sa objavuje častejšie ako predtým, ako začali plán. Sheesh! Niet divu, prečo je tu celá redditová niť s názvom “Keto a menštruácia”, ktorá je úplne venovaná diskusii o tejto širokej škále skúseností, ktoré ženy mali na diéte.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...