Lifestyle

Aké chyby robia rodičia pri výchove dieťaťa?

Každá matka chce pre svoje dieťa len to najlepšie a snaží sa mu splniť všetko, čo mu vidí na očiach, ale milé matky, myslíte si, že takýto prístup je správny? Keby sa spýtate ktoréhokoľvek pedagóga s praxou, určite vám povie, že dnešné deti sú drzé, nevychované a nemajú úctu k starším ľuďom. Sú samozrejme aj svetlé výnimky, ale žiaľ zmenila sa doba, zmenila sa aj výchova detí.

Viete ale aké chyby robia rodičia pri výchove dieťaťa?

Prehnaná ochrana dieťaťa 

Samozrejme, každý rodič si chce chrániť svoje dieťa – chce, aby jeho dieťa bolo šťastné a spokojné. Súčasní milénioví rodičia ale chránia svoje deti až príliš prehnane. Snažia sa odstrániť všetky prekážky, aby dieťa zažívalo len úspech a nezažilo žiadne sklamanie. Dieťa však potrebuje zažiť sklamania. Vyvíja sa tak jeho osobnosť, charakter.

 Myslia si, že ich deti sú dokonalé 

Rodičia neprijímajú negatívne informácie o svojich deťoch a reagujú hneď útočne, pričom kritika nemusí byť myslená zle, rodič to však tak berie. Nerobte zo svojich detí malých bohov a keď vyvedú nejakú hlúposť, neviňte za to okolie a kamarátov vášho dieťaťa, ale problémy riešte len s svojim dieťaťom.

Ak sa vám nepáčia nejaké vlastnosti dieťaťa, nepretvárajte ho na svoj obraz. Neplňte si svoje sny cez svoje deti, ale podporte vaše dieťa v tom, čo ho naozaj baví. Ak bývate v Trenčíne a viete, že práve v tomto meste sa nachádza dobrá Súkromná materská škola v Trenčíne, doprajte dieťaťu takéto kvalitné predškolské zariadenie, ale neovplyvňujte ho v budúcom vzdelaní.

Aby ich zabavili, dávajú im do ruky tablet alebo mobil 

V súčasnosti nebudete mať problém stretnúť na ulici matku s maličkým dieťatkom, ktoré má v ruke telefón, či tablet. Takýto spôsob zábavy určite nie je správny a ak máte malé dieťa, nedávajte mu do rúk tablet a ani mobil. Sú aj iné spôsoby, ako zabaviť dieťa – hračkami, knižkami, riekankami. Keď budete svojim deťom dávať do rúk tablet, už ho od toho nikdy neodnaučíte. Dieťa bude od toho závislé a závislosť od tabletov a mobilov je porovnateľná so závislosťou na alkohole.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...