Cestovanie

Objavte Split

S rímskou pevnosťou v jej jadre a pobrežím lemovaným plážami, umeleckými galériami, módnymi butikmi a tavernami, chorvátske mesto Split neustále mení definíciu toho, ako vyzerá starodávne mesto. Už 17 storočí je to mesto, ktoré povzbudzuje návštevníkov, aby sa vykopali do svojej hlbokej minulosti prostredníctvom pamiatok svetového dedičstva UNESCO a tancovali, kým sa v Ultra Europe nevyskytne slnko. Split má naozaj niečo pre každého cestujúceho, či už je to pitie talianskej kávy v kaviarni, polievanie na pláži alebo stolovanie pod holým nebom. Tu je všetko, čo by ste mali zasiahnuť na vašej prvej ceste.
Hra Thrones IRL

Iste, Westeros sa musí rozlúčiť s fanúšikmi na obrazovkách po celom svete v tomto roku, ale GOT našťastie stále žije v Splite, sans drakoch a bielych chodcoch. Od pevnosti Klis do Diokleciánovho paláca sa od štvrtej sezóny odohrali kľúčové okamihy výstavy v okolí Starého mesta Splitu. Aj keď ste nikdy nevideli jednu epizódu, stále oceníte lekciu duálnej histórie vyučovanú počas poldňového turné. Samozrejme, v televízii je to trónna miestnosť Red Keep a Daenerys, ale pre chorvátskych obyvateľov, kde nájdete najznámejšie stredoveké miesta v Splite.

Natalia Bratslavsky / Shutterstock
Ísť do kostola

Ako najzachovalejšia antická rímska stavba, ktorá dodnes stojí, je katedrála sv. Akonáhle ste si odfotili niekoľko exteriérových fotiek, nasajte si výhľad na celé mesto a vylezte po schodoch na vrchol zvonice katedrály. Potom, odmeniť sa tým, že poskakovanie za rohom pre niektoré z najlepších talianskej kávy v meste na malé-šarže pekáč 4coffee Soul Food.

TellyVision / Shutterstock
Ponorte sa do Jadranu

Najzaujímavejšou časťou Splitu je, že je to rovnako mestské ihrisko, ako je prímorské mesto. Pozrite sa na 1700-rok-starý Diokleciánov palác z iného POV od Jadranského mora cez kajak turné po obvode mesta – zastávky pre skákanie-skákanie v cene. Pre tých, ktorí ju chcú zaparkovať na teplom piesku, je Bacvice Beach jedným z najobľúbenejších miest pre svoje čisté, plytké vody. Ale ak nie ste v davoch a hlasných stereosúboroch, zamierte osem minút po ceste do oveľa vzdialenejšej pláže Ovčice. Navyše, ak je letný deň v lete neskoro na pláži, môžete ho uzavrieť zahraničným filmom pod hviezdami vedľa hotela Open Air Cinema.
Obdivujte chorvátsku architektúru

Popoludňajšie prechádzky po galérii Mestrovic – a oceňovanie neuveriteľných sôch z 20. storočia, ktoré vytvoril Ivan Mestrovic – je skvelou zámienkou na posedenie vo veľkej mramorovej vile s výhľadom na more. Mestovova bývalá súkromná rezidencia, ktorá má najúplnejšiu zbierku svojich majstrovských diel, sa teraz stala súčasťou umenia, ktoré vytvoril. Pripravte sa na to, aby sa kotúč fotoaparátu fotoaparátu naplnil.
Chyť drink s záberom literatúry

Jazz Bar Marvlvs Library je presne to, čo znie ako. Je lemovaný regálmi, je to uvoľnený džezový a poézsky bar, ktorý sa stále môže pochváliť niektorými z jeho akcentov z 15. storočia. Od Diokleciánovho paláca je to úžasná prestávka, ktorú budete potrebovať po prechádzke po Starom Meste. A nielenže ho vedie chorvátsko-argentínsky básnik, ktorý má zrejme príbehy o tom, ako GOT odchádza až do záverečného času, je to tiež miesto narodenia slávneho spisovateľa a filozofa 5. storočia Marka Maruliča a „otca chorvátskej literatúry. „Ak je to dosť chladné pre armádu Marka a The Mother Of Dragons“, stojí za to odhlásiť sa.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...