Cestovanie

4 veci, ktoré by vám nemali chýbať na dovolenke pri mori

Väčšina z nás sa už nevie dočkať leta a letnej dovolenky. Ak ste si ešte doposiaľ nevybrali a plánujete, nečakajte príliš dlho. Letné dovolenky sa pomaly, ale isto míňajú a ak chcete aspoň trošku ušetriť, vyberajte si z cenovo výhodných first minute dovoleniek. Viete ale čo by rozhodne nemalo chýbať vo vašej batožine? Tieto 4 veci by chýbať rozhodne nemali.

Kvalitná pokrývka hlavy 

Ak vás zaujala turecká Alanya, počítajte s intenzívnejším slnečným žiarením. Slnečné žiarenie v prímorských oblastiach je pre ľudský organizmus nebezpečnejšie, preto vám odporúčame zobrať si so sebou kvalitnú pokrývku hlavy, ktorou sa budete chrániť najmä v tomto časovom období – medzi 11:00 a 16:00. Odporúčame kvalitný klobúk alebo šiltovku.

Nezabúdajte ani na pokrývku hlavy pre vaše dieťa. V opačnom prípade by ste riskovali úpal.

  1. Lieky na horúčku a masť na popáleniny 

Do batožiny ku kozmetike si pribaľte aj lieky na zníženie horúčky a masť/ sprej na popáleniny. Intenzívnejšie slnečné žiarenie vám môže spôsobiť úpal a popáleniny na pokožke, preto rozhodne budete potrebovať niečo, čo vám zníži horúčku a upokojí spálenú pokožku. Ak ste si napríklad rezervovali dovolenku do Španielska a plánujete spoznávať aj zaujímavosti v okolí, berte si so sebou okrem pokrývky hlavy aj masť na popáleniny. Radšej mať túto masť pri sebe, ako by vám mala chýbať.

  1. Dostatok opaľovacieho krému 

V dovolenkových destináciách sa síce nebudete mať problém dostať k opaľovacím krémom, ale nemusia ich zrovna mať v miestnych malých obchodíkoch. Radšej si vezmite o jeden opaľovací krém viac, ako by vám mal chýbať. Nechajte si poradiť v tom, aký faktor vyhovuje práve vašej pokožke. Mohlo by sa stať, že aj napriek tmu, že by ste sa natierali opaľovacím krémom a schovávali sa pred priamym slnkom, spálilo by vás.

  1. Platobná karta 

Niekedy nedokážeme odhadnúť, koľko peňazí si brať na letnú dovolenku. Ak ste si kúpili zájazd s polpenziou, poprípade plánujete počas dovolenky pri mori aj cestovať, počítajte s väčším množstvom peňazí. Brávajte si so sebou platobnú kartu, ale pozor, zistite si, aké poplatky budete platiť v danej krajine za výber z bankomatu.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...