Lifestyle

Fyzický pohyb je pre každého z nás nesmierne dôležitý. Každý dospelý človek by sa mal zdravému pohybu venovať aspoň jednu hodinu denne. Keď sa povie šport, vybaví si väčšina z nás futbal, hokej, tenis florbal, čo sú športy náročné na fyzičku. Aj ženy rady športujú, jej cieľom je ale nájsť taký druh športu, ktorý ich bude nielen baviť, ale ktorý im predovšetkým pomôže zhodiť prebytočné kilá a spevniť si postavu.

Ktoré športy sú najvhodnejšou voľbou práve pre ženy, ktorým nejde ani tak o vrcholovú kondíciu, ako o lepší pocit zo seba samého či redukciu nadbytočnej váhy? Na túto otázku sme sa vám rozhodli odpovedať prostredníctvom dnešného článku plného športov, ktorým sa môžu venovať predovšetkým ženy!
Športy vhodné pre ženy – vyberiete si?

Hoci sa dnes budeme baviť o športoch vhodných pre nežné pohlavie, rozhodne tým nechceme povedať, že sa týmto aktivitám nemôžu venovať aj muži. Pokojne. My sme sa len zamerali na inšpiráciu pre tých z vás, ktorí uvažujú o nejakom športe, ale nevie si vybrať alebo sa rozhodnúť. Tak sa nechajte inšpirovať nami, trúfneme si tvrdiť, že rozhodne je z čoho vyberať!

Beh – klasika, ktorá sa neomrzí

Behanie patrí medzi športy, ktorým sa môžete venovať prakticky kedykoľvek, kdekoľvek a v ktoromkoľvek veku. Úžasné na ňom je, že k nemu takisto nepotrebujete drahé vybavenie a vystačíte si tak len s kvalitnou obuvou a funkčným oblečením. Behať sa dá ráno aj poobede, behať môžete v lese alebo v meste, takisto môžete behať solo alebo s niekým, čo je ihneď väčšia zábava. A na otázku, či sa práve touto aktivitou dá schudnúť, máme jednu príjemnú odpoveď: No samozrejme!
Pilates – typicky ženská záležitosť

Pilates sa radí medzi aktivity, ktoré sú tak nejako automaticky spájané práve s nežným pohlavím, hoci sa samozrejme nájdu mužské výnimky, ktoré sa tomuto športu rovnako s obľubou venujú. U pilates ide predovšetkým o pretiahnutie svalov na celom tele, kedy sa dá cvičiť ako doma pri videu, alebo na nejakom skupinovom cvičenia a to je logicky oveľa väčšia zábava. Vďaka pilates si spevníte telo, tak prečo ho nevyskúšať?
Spinning – príjemné ozvláštnenie rotopedu

Mnoho žien nedá dopustiť na spinning, čo je v podstate jazda na stacionárnych bicykloch, ktorá veľmi pripomína cvičenie na klasickom rotopede. Aj v tomto prípade môžeme len odporučiť zapísať sa na skupinové lekcie, lebo práve tam získate tú najväčšiu motiváciu a čo si budeme nahovárať – len málokto si môže dovoliť zaobstarať si domov špeciálne kolo, ktoré rozhodne nepatria medzi najlacnejšie finančné záležitosti.
Volejbal – čisto tímová záležitosť

Na záver tu máme šport ako taký a tým je volejbal, ktorý je všeobecne veľmi populárna ako u žien, tak aj u mužov. Ani tu nemusíte míňať peniaze za vybavenie, naviac pre hru musíte byť súčasťou tímu – či už vo dvojici pri plážovom volejbale, alebo v niekoľkých ľuďoch u klasickej hry – vďaka čomu si nielen zahráte a spevníte kondičku, ale zároveň sa zoznámite s fajn ľuďmi.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...